Sendika org: Çapul TV düzenli yayına başladı

Yeni stüdyosunda düzenli yayına başlayan Çapul TV’nin ilk programı Taksim Dayanışması sözcüsü Mücella Yapıcı’nın konuk olduğu Çapulcu Bülteni’ydi. Yayın akışı İtalya’dan eylemlerin aktarıldığı bir bağlantı ve Ayşenur Arslan’ın konuk olduğu medya tartışmasıyla devam etti

capultv-reji

6 Haziran’da Gezi Parkı’nda kurulan ve parkın polis zoruyla boşaltıldığı 15 Haziran gecesine kadar buradan yayınını sürdüren Çapul TV, gönüllü katkılar ve dayanışmayla kurulan stüdyosunda yayınına başladı.

24 Ekim Perşembe saat 20.55’te başlayan yayın, her gün yine 20.55 Çapulcu Bülteni ile devam edecek. Bülteni gönüllü çapulcuların bizzat hazırlayıp, sunduğu programlar takip edecek.

Çapulcu Bülteni’nin ilk programına konuk olan Taksim Dayanışması sözcüsü Mücella Yapıcı, Gezi direnişinin başlangıcı ve gelişimi üzerine konuştu. Yapıcı ayrıca twitter üzerinden gelen soruları da yanıtladı.

Mücella Yapıcı, Çapulcu Bülteni’ne konuk oldu: “Gezi hiçbir sandığa sığdırılamaz”

Çapulcu Bülteni’nin ardından İtalya’dan Murat Çınar, öğrenci eylemleri ile gündeme gelen muhalefet hareketini anlattı.

İtalya bağlantısının ardından gazeteci Ayşenur Arslan medya mahallesini Çapul TV’ye taşıdı. Arslan medyanın yaşadığı dönüşümü, Uludere Katliamı’nın haberini verirken CnnTürk stüdyosunda yaşananları, Gezi eylemlerinin ardından gazetecilerin maruz kaldıkları baskıları anlattı.

Ayşenur Arslan Çapul TV’de Medya Mahallesini konuştu: “Medya gerçekle iktidar arasına sıkıştı”

Yayın akışı “İşçi sınıfı cennete gider” filmi ile son buldu.

Yine 20.55’te başlayacak olan 25 Ekim programında Çapulcu Bülteni, Güneş Çelikkol’un hazırlayıp sunduğu ve bu bölümde Filiz Kansu ile Kerem Cankoçak’ın konuk olduğu Kızlı Oğlanlı Felsefe yer alıyor.

Çapul TV yayınları ve program arşivi www.capul.tv adresinde.

Çapul TV’ye gönüllü olmak için iletişim adresleri:

iletisim@capul.tv
twitter.com/capul_tv
www.facebook.com/CapulTv
muhabir.wetransfer.com (videolarınızı bu adresten iletebilirsiniz)

25 Ekim 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; sendika.org