Bianet: Üniversiteler ODTÜ ile dayanışmada

ODTÜ’de yol yapımı için ağaçların kesilmesine karşı üniversitelerde dayanışma eylemleri düzenlenerek fidanlar dikiliyor.

ODTU1

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden (ODTÜ) yol geçmesi için Ankara Büyükşehir Belediyesi’nce 3 bin ağacın sökülmesi ve ODTÜ’lülere karşı uygulanan polis şiddetine karşı üniversitelerde dayanışma eylemleri sürüyor.

İstanbul Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi Çarşamba günü yaptıkları eylemlerde ODTÜ için fidan dikti. Boğaziçi Üniversitesi’nden 273 öğretim üyesi ile öğrenciler ve çalışanlar ODTÜ’de ağaçların kesilmesini kınarken ODTÜ’yle dayanışma içinde olduklarını açıkladı.

Karadeniz Teknik, Samsun Ondokuz Mayıs, Akdeniz, Yeditepe ve Yıldız Teknik Üniversiteleri’nde de dün ODTÜ için dayanışma eylemleri gerçekleşti.

Karadeniz Teknik Üniversitesi

* Tuncay Bekar / AA / Zonguldak

* Tuncay Bekar / AA / Zonguldak

Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde Öğrenci Kolektifleri üyesi öğrenciler fakülte içinde yaptıkları yürüyüşle ODTÜ yol yapımı için ağaçların kesilmesine tepki gösterdi.

On Dokuz Mayıs Üniversitesi

* Mehmet Kumcağız / Samsun / AA

* Mehmet Kumcağız / Samsun / AA

Samsun On Dokuz Mayıs Üniversitesi’nde öğrenciler “Her yer ODTÜ her yer direniş” pankartıyla yaptıkları eylemde kampüse fidan dikti.

Akdeniz Üniversitesi

*twitter, 140journos

*twitter, 140journos

Akdeniz Üniversitesi Forumu ODTÜ’ye destek için kampüsteki yemekhaneden başlayan bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Yeditepe Üniversitesi

7tepe

Yeditepe Üniversitesi’nde Yeditepe Forumu olarak toplanan öğrenciler “Direnodtü Yeditepe seninle” yazılı pankartla Rektörlük binası önünde yaptıkları açıklamanın ardından ODTÜ için fidan dikti.

Yıldız Teknik Üniversitesi

yildiz

Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri Beşiktaş Kampüsü’nde “Ankara Belediyesi yıkılsın yerine yol yapılsın. Diren ODTÜ” pankartıyla yaptıkları yürüyüşün ardından fidan dikti. Öğrenciler Direniş Fidanlığı adını verdikleri alandaki fidanları Rojava, Gezi ve ODTÜ’ye adadı.

Anadolu Üniversitesi

anadolu

Anadolu Üniversitesi’nde merkez yemekhane önünde toplanan öğrenciler “Her yer ODTÜ her yer direniş” pankartıyla yaptıkları yürüyüşün ardından ODTÜ’yle dayanışma için fidan dikti.

24 Ekim 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; bianet.org