habersoL: Suat Kılıç’tan ikinci dalga sinyali

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç taraftarlara yönelik gerçekleştirilen operasyonun ikinci dalgasının ilerleyen günlerde gerçekleştirilebileceğini açıklarken, statlardaki baskı araçlarının da ligin ikinci yarısıyla birlikte hayata geçeceğini söyledi.

suatkılıç

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç statlardaki polis sayısının artırıldığını söylerken taraftarlara da yeni bir gözdağı verdi. Kamuoyunun torba operasyona döndürülmesinden korktuğu ve ilk dalgada Sefa Kalya’nın da aralarında bulunduğu 3 kişinin tutuklandığı operasyonun ikinci dalgasının yolda olduğunu belirtti.

Kılıç, “Uzun süreden beri takip edilen taraftar gruplarına yönelik belli operasyonlar yapıldı. Önümüzdeki günlerde de suç potansiyeli olan, futbolla sporla alakası olmayan, organize suç eylemlerinin içerisinde bulunan bazı taraftar gruplarına yönelik eylemler belki gerçekleşebilir. Dolayısıyla polis, güvenliği sağlama ve önleyici hamleler noktasında kanundan doğan yetkilerini kullanmaya devam edecek. Koruma görevlisiyle ilgili kanunu çıktıktan sonra tam manasıyla sistem kurulmuş olacak. Bir yandan da kameralı güvenlik sistemini, elektronik bilet sistemini kuruyoruz. Bu sistemlerde tam manasıyla faal hale geldiğinde, sezonun ikinci yarısında bütün statlarda aşağı yukarı oturmuş olacak. O takdirde zaten holiganların suç işleme ihtimali olabildiğince azalacak. Suç işleme cüretini gösterenlere de gereken yapılacaktır” dedi.

12 Ekim 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; haber.sol.org.tr