Fıratnews: NO TAV’dan Gezi Parkı direnişine destek

İtalya’da en güçlü direniş hareketlerinden biri olan NO TAV, Taksim Gezi Parkı’nda polisin sert müdahalesine konu olan direnişe destek mesajı yayınladı. NO TAV, “Bu kavgayı kazanabiliriz” dedi.

NO TAV (No to the High Speed Train – Yüksek Hızlı Tren İstemiyoruz) hareketinden Lele Rizzo yaptığı yazılı açıklamada, Gezi Parkı’ndaki yıkımı engellemek için verilen mücadeleyi takip ettiklerini belirterek “Mücadeleniz mücadelemizdir” mesajını verdi.

ANF’ye ulaşan NO TAV’ın mesajı şöyle:

“Sevgili yoldaşlar ve arkadaşlar,

Gezi Park’ta vermiş olduğunuz mücadeleyi dayanışma ile Val Susa’dan (Turin) takip etmekteyiz.

Val Susa’nın (Susa Vadisi) polis baskınları, şafak vakti yapılan korkakça saldırılar ve hapis cezaları ile dolu bir tarihi vardır;  Turin-Lyon adında işe yaramaz ve pahalı bir yüksek hızlı tren için bizim topraklarımızı yok etmek amacıyla gönderilen bir buldozere tanıklık etmiş bir tarih. Halkımızın direnişi bu planların başarıyla gerçekleştirilmesine izin vermedi.

Mücadeleniz mücadelemizdir. Ortak mücadelemiz ise gelecek mücadelesidir. Bu mümkün olan her türlü araçla bize saldıran kurulu düzen için bir tehlike arz ettiğimizin farkında olarak verdiğimiz mücadeledir. Bizleri ortadan kaldırmak istiyorlar çünkü bizden sonra bizim gibi onlarcası, yüzlercesi ve binlercesinin geleceğini biliyorlar.

Sizler de bizler de biliyoruz ki, bu kavgayı kazanabiliriz çünkü gaz bombası ya da mahkemelerce yenilemeyecek olan zaman, nedenler, hayaller ve inatçılık bizden yana.”

31 Mayıs 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; firatnews.com