Sol Defter: Sırrı Süreyya Önder ve Sezgin Tanrıkulu hastanede

Gaz bombası kapsülüyle yaralanan BDP’li Önder ve CHP’li Tanrıkulu hastaneye kaldırıldı. Mısırlı bir kadın beyin ameliyatında. Hastaneye getirilen yaralı bir polis ile ziyarete gelen Sinan Çetin ise protesto edildi.

sırrı süreyya önder gezi

Taksim Gezi Parkı yıkımıyla ilgili bir haftadır devam eden olaylarda, saat 13.00’da basın açıklaması yapmak için meydanda toplanan gruba polis yine saldırdı.BDP İstanbul milletvekili Sırrı Süreyya Önder de gaz bombası kapsülüyle omuzundan vurularak yaralandı ve sedyeyle hastaneye kaldırıldı.

CHP İstanbul milletvekili Sezgin Tanrıkulu da hastanede. Gürsel Tekin hastaneye gelerek Ahmet Şık, Sırrı Süreyya Önder ve Sezgin Tanrıkulu’nu ziyaret etti. Tekin, polisin hedef gözeterek attığı gaz bombasının kapsülünün Tanrıkulu’nun ağzına isabet ettiği açıkladı.

Mısırlı Lokma Almani isimli bir kadın, destek için bulunduğu meydanda atılan kapsülle başından yaralandı; beyin ameliyatına alındı.

Hastaneye yaralılar gelmeye devam ediyor, ancak “basının içeriye sızmaması” gerekçesiyle hasta yakınları hastanenin Acil bölümüne alınmıyor. Hasta yakınları ile hastane çalışanları arasında tartışma yaşanıyor.

Zuhal Altan
31 Mayıs 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; soldefter.com