Bianet: #direnhamile

İnançer’in hamilelere yönelik “Böyle karınla sokakta gezilmez” sözlerine karşılık bu akşam İstanbul ve Ankara’da, karınlara yastık konularak eylem yapılacak.

direnhamile

“Hamileliği davul çalarak ilan etmek bizim terbiyemize aykırıdır. Böyle karınla sokakta gezilmez. Her şeyden önce estetik değildir. 7-8 aydan sonra anne adayı biraz hava almak için beyinin otomobiline biner, biraz dolaşır. Sonra akşamüstü çıkarlar… Şimdi ise maşallah, kanatlısı kanatsızı televizyonlarda uçuşuyor. Ayıptır ayıp. Bunun adı realizm değildir. Bunun adı terbiyesizliktir.”

TRT1’deki Ramazan Sevinci Programı’nda konuşan Avukat Ömer Tuğrul İnançer’in bu sözlerine karşılık programın sunucusu da “Allah razı olsun” cevabını verdi.

Bu akşam Ankara ve İstanbul’da yapılacak iki eylemle İnançer’in sözleri protesto edilecek.

“Kadınlara yapılan saygısızlığa inat, karınlara yastık koyma eylemi” başlığıyla açılan Facebook sayfasında şu duyuru yapıldı:

“Ömer Tuğrul İnançer’in TRT de yapmış olduğu konuşmaya karşı kadınlara yapılan bu saygısızlığı protesto ediyoruz. Bu saygısızlığa tepki olarak karınlarımıza yastık koyup toplanıyoruz.”

Eylemlerin yeri ve saati şöyle:

Ankara, Güvenpark, 19:00.
İstanbul, Kadıköy, Boğa heykeli, 19:00.
İstanbul, Taksim, 19:00. (AS)

25 Temmuz 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; bianet.org