Radikal: Fikret Orman patladı

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, İnönü Stadı ile ilgili iddiaların planlı bir şekilde yapıldığını söyledi.

inonu-stadi

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman , stat hamlesinin bazı kesimleri rahatsız ettiğini ve planlı bir şekilde bu işin önünü tıkama çabaları olduğunu iddia etti.

Sporx’e konuşan Orman, “Statla ilgili bu yalan ve iftira kampanyaları baştan beri var. Yeni değil. Böyle olacağını da zaten tahmin ediyorduk. Şimdi birileri ‘vay efendim tarihi eser çıktı’ diye suç duyurularında bulunuyor. Ayıp günah. Tarihi eser toprağın altında çıkar, tribünlerden tarihi eser mi çıkar? Daha tribünler yıkılıyor zemine gelinmemiş, daha toprağın üstündeyiz. Toprağın altına girilmemiş. Vay efendim tarihi esere rastlandı. Hani? Yok. Bu olay iki gündür değil, 3-4 gün öncesinde gündeme getirildi. İlk gündeme getirildiği gün daha eski açık tribünün orta katı bloğu yıkılıyordu. 2004 yılında inşaası yapılan o tribünlerin içinden tarihi eser nasıl çıkar?” tepkisini gösterdi.

Orman, yıkım işleminin durmasının da bir ‘durdurma’ olduğu iddiasına, “Konser için iki günlüğüne ortalık toz duman olmasın diye durdurduk. Konser sonrası devam edecek” dedi. Beşiktaş Kulübü, ‘tarihi eser çıktı’ iddialarından sonra bizzat kendisinin ilgili makamlara başvurarak yetkili kişileri davet ettiğini ve inceleme yapıldığını ve herhangi bir şeye rastlanılmadığını söyledi.

“İNÖNÜ İSMİ DE KALABİLİR”

Başkan Orman, Beşiktaş’ın yeni stadının ön isminin Vadofone Arena olmasının yüksek ihtimal olduğunu belirterek, “Önümüzdeki hafta kesinleşecek. Tarihi bir anlaşma olacak. Ama burada da yanlış bir aksettirme olmu. Stattan ‘İnönü’ isminin çıkartılacağını söylemedim. Bakarsınız yeni stadın ismi Vadafone Arena İnönü Stadı olabilir. Ama baştan beri stadın ön isminin bir sporsor ismi olacağını söylemiştim” açıklamasını yaptı.

25 Temmuz 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; radikal.com.tr