Sonkale: Bir üzücü haber daha Hülya Arslan da malesef gözünü kaybetti

5783_1

Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınan Arslan yaşadığı olayı şöyle anlattı: Ben orada yardımlaşma komitesindeydim. Gözlerine ilaçlar sıkıyorduk arkadaşların. Daha sonra birden bire arkadan ateşler edilmeye başlandı. Birden ışıklar karardı. Ön taraftan polisler arka taraftan kim olduğunu bilmediğimiz sivil kişiler vardı.

Beni vurulduğum anda arkadaş vardı beni taşıyan. O abi de aynı şeyleri söylüyor. Sivil kişilerin elinde silahlar bulunuyor ve hepsi sağa sola ateş ediyor. Ben çöp konteynırının arkasında saklanmama rağmen beni hedef alarak gözümden vurdular. Çok uzak bir mesafe değildi. 10-15 adım. O anda görüyorsun. Taksim Meydanı’nda Gezi Parkı’na giriş tarafında oldu. Sonra karanlık oldu. Hiç kimse birbirini göremedi ama hani yinede yakın mesafedeki insanları sivil kişiler ellerinde silahlar var ve ateş ediyorlardı. Düpedüz vahşet. İnsanları öldürmek için yapılan bir durum. Orayı dağıtmak böyle olmamalı. İnsanları öldürerek zarar vererek değil.

Hülya Arslan’ın annesi Müyese Arslan da olay anında Gezi Parkı’nda kızının yanında olduğunu belirterek yaşadıklarını şöyle anlattı: O günü de içeriye gazı attığı için bende de nefes sorunu olduğu için ben çok kötü oldum. Çocuğum beni motive etmeye çalışırken anne dediğini gördüm ve o anda çocuğum vuruldu. Ben zaten kendimden geçmişim. Geldiğimde çocuğum hastanedeydi. Geldim ki gözünü kaybetmiş “

15 Haziran 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; sonkalemedya.com

    This post is also available in: İngilizce