Bianet: #tarih 1 Haziran’da Bayilerde

510Gezi direnişinde çıkardıkları ‘Yaşarken Yazılan Tarih‘ sayısı nedeniyle geçtiğimiz yıl yayından kaldırılan NTV Tarih dergisi, ‘#tarih‘ adıyla 1 Haziran’da yeniden okuyucuyla buluşacak.

Gezi direnişinde çıkardıkları ‘Yaşarken Yazılan Tarih‘ sayısı nedeniyle geçtiğimiz yıl yayından kaldırılan NTV Tarih dergisi, ‘#tarih‘ adıyla bir yıl sonra yeniden okuyucuyla buluşuyor.

NTV Tarih’in de eski yayın yönetmeni olan Gürsel Göncü’nün yayın yönetmenliğinde çıkan #tarih’i kapanan derginin kadrosu hazırlıyor.

1 Haziran’da bayilerde olacak derginin ilk kapak konusu ise Soma madenindeki iş cinayetinde atıfla “Türkiye ve Dünyada Madenciliğin Trajik Tarihi”.

Ayrıca NTV Tarihin kapanmasına sebep olan ve yayınlanamayan ‘Fevkalade Nüsha‘ da dergiyle birlikte hediye edilecek.

NTV Tarih kapanmasının ardından bir süre internet üzerinden yayın yapmış, ardından kapatılmasına neden olan ‘Gezi Direnişi‘ konulu 54. sayısı kitap olarak basılmıştı.

‘Yaşarken Yazılan Tarih – Gezi Direnişi ve Halk Hareketlerinin Geçmişi‘ adıyla Metis Yayınları tarafından basılan kitap, derginin son sayısında yer alan yazı ve görsellerden oluşuyordu.

29 Mayıs 2014
Haberin kaynağı için tıklayınız: bianet.org