Radikal: İstanbullular yürüdü

fft81_mf2146008

1 Mayıs nedeniyle İstanbul ’da birçok güzergah trafiğe kapatıldı. Beşiktaş ve Taksim’e metro, metrobüs ve tramvay seferleri yapılamadı. Yolda kalınca işyerlerine yürüyerek gitmek zorunda kalan vatandaşlar tepki gösterdi. Bağlantı yolları kesilince, Boğaziçi Köprüsü’nde trafik durma noktasına geldi. Güvenlik önlemleri nedeniyle, Galata ve Unkapanı Köprüleri de saat 03.30’da kapatıldı. Araç sürücüleri alternatif yollara yönlendirildi. Toplu taşıma aracı bulamayan birçok İstanbullu, gideceği yere yürüyerek gitmek zorunda kaldı. Büyükdere Caddesi girişine kurulan polis bariyerleri nedeniyle hastaneye ve işyerlerine gitmek isteyen vatandaşlar ile polis arasında tartışma yaşandı. Polis ekipleri izin vermeyince, vatandaşlar alternatif yollara yönlendirildi. Bazı vatandaşlar ise ulaşım sıkıntısı nedeniyle yürümeyi tercih etti. Vapur seferleri iptal edilirken, bazı iskeleler de kapatıldı. Taksim güzergâhına uzak noktadaki Marmaray ise yolcu taşımaya devam etti. Mecidiyeköy istikametine ve Anadolu yakasına metrobüsle gitmek isteyenlerin Cevizlibağ durağında inmek zorunda kalması otobüslerde yoğunluğa neden oldu. Otobüslerdeki yoğunluk nedeniyle uzun süre durakta beklemek zorunda kalan vatandaşlar kısıtlamalara tepki gösterdi.

Kapalı yollar isyan ettirdi

Boğaziçi Köprüsü’nde yoğun trafik yaşandı. Anadolu Yakası’na geçiş normal akışında seyrederken, Avrupa Yakası’na geçiş durma noktasına geldi. Polis ekipleri, Beşiktaş, Ortaköy ve Karaköy girişinde yolları kesti. Beşiktaş ve Taksim bölgesine ulaşmak isteyenler, araçlardan inerek, köprü bağlantı yollarında yürüdü.

Öğleden sonra normale döndü

İstanbul trafiği öğleden sonra normale dönmeye başladı. Saat 15.00’ten itibaren metrobüsler Cevizlibağ’dan Zincirlikuyu ve Anadolu Yakası yönüne yolcu taşımaya başladı. Saat 16.00’dan itibaren de metro, tramvay ve vapur seferleri normale döndü.

2 Mayıs 2014
Haberin devamı için tıklayınız; Radikal.com.tr