BirGün: Yeryüzündeki her şeyi çal ama Berkin’imizle uğraşma

yeryuzundeki-her-seyi-cal-ama-berkinimizle-ugrasma-1

Başbakan Erdoğan dün Karabük’te “Kılıçdaroğlu utanmasa Suriyeli pilotlar için de ‘ekmek almaya gidiyordu’ diyecek’’ diyerek yine Berkin’e saldırdı.

Başbakan Erdoğan partisinin Karabük mitinginde, ekmek almaya gittiği sırada polisin sıktığı gaz kapsülünün başına isabet etmesi sonucu komaya giren ve 269 gün sonra hayatını kaybeden 15 yaşındaki Berkin Elvan’a saldırdı. Geçen günlerde “sınırı ihlal ettiği” gerekçesiyle düşürülen Suriye uçağıyla ilgili konuşan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Berkin Elvan üzerinden yanıt verdi. Erdoğan, Kılıçdaroğlu için “Utanmasa Suriye pilotları için de ekmek almaya gitti diyecek” ifadelerini kullandı.
Suriye’yi Berkin’e bağladı.

Başbakan Erdoğan dün partisinin seçim mitingi için Karabük’teydi. 30 Mart seçimlerinin yerel değil genel seçim mahiyetinde olduğunu söyleyen Erdoğan, düşürülen Suriye uçağına dair de açıklamalarda bulundu. Uçağın düşürülmesine ve Suriye ile çıkabilecek olası savaşa karşı olan kesimleri eleştiren Erdoğan, CHP’nin Esad lehine açıklama yaptığını iddia etti. Mitingde aşırı milliyetçi bir dil kullandığı görülen Erdoğan, Esad’ı savunmakla suçladığı CHP lideri Kılıçdaroğlu’na ise Berkin üzerinden çirkin bir yanıt verdi. Kılıçdaroğlu’nun “Suriyeli pilotların ekmek almaya giderken öldürüldüğünü söyleyebileceğini” iddia eden Erdoğan şöyle konuştu:
‘Önce haddini bileceksin’

“Önce haddini bileceksin. Haddini bilmeyene pazar günü bu millet haddini bildirir. Bu CHP’nin Genel Müdürü var ya utanmasa Suriye’li pilotlar için de ‘ekmek almaya gidiyordu’ diyecek. Bunlarda yalan gani, hayatı yalan üzerine bina edilmiş. Türkiye bunlara bırakılmaz, emanet edilmez; ne CHP’ye ne MHP’ye bırakın Türkiye’yi, şehirler dahi emanet edilmez.”

27 Mart 2014
Haberin kaynağı için tıklayınız: birgun.net