Radikal: Ulaştırma Bakanı’ndan ilk açıklama: Twitter açılır ama…

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan Twitter’ın yasaklanması ile ilgili bir açıklama yaptı.
fft81_mf2061761
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye ‘de Twitter’a erişimin engellenmesi ile ilgili bir açıklama yaparak, hukuka aykırı içerikleri çıkardığı takdirde Twitter’a tedbir amaçlı uygulanan erişimin engellenmesine son verileceğini ifade etti.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Twitter’a erişimin engellenmesine ilişkin “Erişimin engellenmesi mahkemelerce alınmış bir karardır, siyasi bir karar değildir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, vatandaşlarının haklarını ve hukunu korumak zorundadır. Türkiye, interneti yasaklayan bir ülke değildir. Hakaret ve hukuksuzluğa karşı hep birlikte durulmalıdır. Twitter, Youtube ya da benzeri tüm sosyal medya siteleri Türkiye’de hukuka uymak zorundadır.Hukuka ve kanunlarımıza uyduğu sürece, herkes istediği gibi yayın yapma özgürlüğüne sahiptir. Yurt dışı merkezli söz konusu internet sitesi Türk mahkemlerinin kararlarına uyarak hukuka aykırı içerikleri çıkardığı takdirde tedbir amaçlı uygulanan erişimin engellenmesine son verileceği, Telekominikasyon İletişim Başkanlığı tarafından ifade edilmiştir.”dedi.

YOUTUBE KAPATILDIĞINDA BAŞBAKAN ‘BEN GİRİYORUM’ DEMİŞTİ.

Youtube, 5 Mayıs 2008’de Atatürk ’e hakaret görüntüleri nedeniyle yargı kararıyla kapatılmış, ancal site 10 görüntüden altısını kaldırılmasına rağmen erişim yasağı bir süre daha devam etmişti. Başbakan Erdoğan ise, 2008 sonunda Hindistan gezisinde gazetecilerin sorularını yanıtlarken, “yasaklı” Youtube’a kendisinin de girdiğini belirterek, “Ben giriyorum, siz de girin” demişti.

21 Mart 2014
Haberin Kaynağı İçin Tıklayınız; Radikal