Yurt gazetesi: Devletin utanmaz adamları bunlar…

Sosyal medyada Erdoğan’a tepki üstüne tepki yağıyor.
devletin_utanmaz_adamlari_bunlar_h49979

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın polisin attığı biber gazı kapsülü ile başından yaralanıp hayatını kaybeden Berkin Elvan için “terör örgütlerinin içine aldığı, terör örgütlerinin içinde yüzü poşulu bir çocuk” sözlerine sosyal medyada tepki yağıyor.

Kadri Gürsel 

RTE, sandıktaki inişini durdurmak ve yolsuzluk gündemini değiştirmek için toplumsal çatışma kışkırtıcısı bir söylemden medet umuyor. Yazık!

Mustafa Sönmez 

Başında poşu, elinde sapan, cebinde demir bilye Berkin, öyle mi? Nasıl maymuna çevrileceğini biliyorsun, çırpınıyorsun, ama boşuna, Az kaldı…

Osman Korutürk ‏

Erdoğan”Mezarına demir bilyeler attınız”diyor. Yalanın sonu yok! İşte mezar! İşte atılanlar!Kabataş! Camide içilen içki!

Fatih yaşlı ‏

14 yaşında öldürdüğünüz o çocuğun 16 kiloluk bedeni üzerine kurduğunuz o kötülük imparatorluğu çökecek, ne yapsanız beyhude.

Hüseyin Aygün 

“Bu adamdan başbakan olmaz. Senin emir verdiğin polisler çocuğumu vurdu.”++

Tayyip elinde 14′lük çocuğun kanı, peşinde alınmamış ekmeğin ahı var, kurtuluşun yok, suçunun cezasını çekeceksin!

Semra Durak 

Utanmıyorlar, azdıkça azıyorlar, acısı taze bir anneyi meydanlarda yuhalatıyorlar. Hadi bu söylüyor o meydandaki binlerce utanmaza ne demeli

Eren Erdem ‏

Basbakan Berkin’in annesinden helallik isteyecegine, anneyi mitingde yuhalattı! o anneyi yuhlayan beyinsizlere yuh olsun!

Hasan Cemal 

Erdoğan’ın Berkin’in ölümüyle ilgili sözlerini yeni okudum, yuh olsun, yazıklar olsun.

Öğrenci Kolektifleri 

Kenan Evren 1980 – Erdal Eren teröristti, asmayalım mı? Tayyip Erdoğan 2014 – Berkin Elvan terörist, vurmayalım mı?

Hayko Bağdat 

Üzerine yaşından çok mermi sıkılan Uğur ile kilosu yaşında ölen Berkin’e terörist diyen katil devletin utanmaz adamları bunlar…

Fazıl Say

Berkin Elvan’ın babası; “Evladımızı kaybettik, başbakan kandan besleniyor, böyle başbakan olamaz, ben anlamadım ,yok böyle bir şey”

Nazlıcan Özkan ‏

Alevi diyip yuhalatan başbakan görmüştük. 15inde ölen berkin’in annesini yuhalatan başbakan ilk defa görüyoruz…

Barbaros Altuğ ‏

Dünyanın en vicdansız adamı ile karşı karşıyayız demiştim: Şu anda Antep’te bağırıyor Berkin için “Polis nereden bilsin çocuğun yaşını?

Mert Taşçılar 

Erdoğan’ın Berkin ile ilgili sözleri açık bir provokasyon…Sokakları terörize ederek gayrımeşru iktidarını meşru kılmaya çalışacak.

Nedim Şener

Berkin’in babası Sami Elvan, Burakcan’ın babası Halil Karamanoğlu’nu aradı ve “SENİN EVLADIN BENİM EVLADIM”dedi. TARİHE GEÇECEK SÖZDÜR.

Yekta Kopan

Klavye başında, siyasi dilden devşirdikleri öfkeyle, acıları ayrıştıranların da Berkin ve Burakcan’ın babalarından öğrenecekleri var. Dokunulmazlık kalkanıyla dolaşanların, Berkin ve Burakcan’ın babalarından öğrenecekleri ne çok şey var.

İsmail saymaz ‏

Türkiye’ye verilecek en büyük zararlardan biri, alevi-sunni kavgası.. berkin’in ve burakcan’ın babaları bizi kardeş kavgasından kurtardı. Berkin’in ve burakcan’ın babaları, türkiye’ye barış dersi veriyor. bu iki acılı adama müteşekkiriz.

Ahmet Ümit ‏

Berkin’in babası ile Burakcan’ın babası “Nefret ortamına izin vermeyeceğiz,” diyor. Seçim kürsüsünden öfke ve nefret kusanlar utanın biraz.

Aykut Erdoğdu 

Berkin’de bizim evladımız diyen acıyı bal eyleyen Burak Can’ın babası… İnsanlık dersi vermiş… Başı sağolsun..

“TARİHİN KARA SAYFALARINA YAZILACAKTIR”

CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, “Sözün bittiği yer! Gerçekten sözümüz kalmadı! Bu nasıl iştir? Bir başbakan daha acısı bir günlük bir aileyi meydanlarda yuhalatıyor! Küçücük bir çocuğun cebindeki bilyeleri silah yerine sayıp, çocukluğumuzu, 15 yaşındaki çocukların oyunlarını kirletiyor. Bir başbakan küçücük bir çocuğu meydanlarda terörist ilan ediyor! Bir başbakan bu sözlerle bu ülkenin tüm çocuklarının çocukluğunu kirletiyor Başbakan artık itibarını kaybetmiş, sözlerinin nereye gittiğini bilmeyecek kadar kin ve nefret dolmuştur. Ölümle imtihan edilen iki gencin ailesi barış, birlik mesajı verirken, başbakan bu ülkeyi ayrıştıran, kin ve düşmanlığa sürükleyen kişi olarak tarihin kara sayfalarına yazılacaktır” dedi.

“VİCDAN NEREDESİN?”

17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturması öncesinde AKP’den istifa eden Bağımsız Milletvekili Hakan Şükür de Başbakan Erdoğan’ın ifadelerini değerlendirdi. Berkin Elvan’ın cenazesinin ardından çıkan olaylarda hayatını kaybeden Burak Can Elvan’ın babası ve Berkin Elvan’ın babasını kastederek, “Türkiye’yi kurtaracaksa, bu babaların vicdanı kurtaracak” dedi. Şükür alandakilerin Başbakan Erdoğan tarafından Berkin Elvan’ın ve ailesinin yuhlatıldığını savunarak, “Vicdan neredesin?” diye sordu.

CHP Genel Başkanı Sezgin Tanrıkulu da Başbakan Erdoğan sözlerine “Gençlerin ölümüne yol açan süreçler konusunda emir verenler ve seçim için bunun siyasetini yapanlar tek kelime ile alçaktır” diyerek tepki gösterdi.

Başbakan Erdoğan’ı “Başçalan” olarak nitelendiren CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin ise “Bu başçalan provokasyonu sürdürüyor hala. Öldürülmüş bir küçük çocuk hakkında konuşuyor. Utanma olur insanda yahu. Ölmüş bir çocuğa ve ailesine nefret kusuyor miting alanlarında vicdanı kararmış Başçalan” ifadelerini kullandı.

CHP İstanbul Milletvekili Binnaz Toprak da “Berkin ve Burak Can’in babalarının birbirlerinin acısını paylaşmaları bile başbakana örnek olamamış. Berkin hakkında konuşması acımasız” dedi.

14 Mart 2014
Haberi Devamı İçin Tıklayınız; Yurtgazetesi.com.tr