Birgün: Liseliler Berkin için yürüyecek

Liseli Gençlik Muhalefeti ve Liseli Genç Umut 15 yaşında komada yatmakta olan Berkin E. için liselileri sokağa çağırıyor.

b.e.-eylemine-polis-saldirisi-3-gozalti-1

Liseli Gençlik Muhalefeti ve Liseli Genç Umut polisin attığı gaz bombasının başına gelmesi sebebiyle komada yatmakta olan 15 yaşındaki Berkin E. için liselileri sokağa çağırıyor. Yapılması planlanan ortak eylemlerde eylem yerleri ve saatleri belli oldu. 1 Şubat’ta sokaklara çıkacak liseliler, İstanbul’da saat 17.00′da Okmeydanı Mahmut Şevket Paşa Sağlık Ocağı önünden Berkin’in yattığı Okmeydanı Araştırma Hastanesi’ne yürüyecek.

İzmir ve Ankara’da da Sokağa Çıkacaklar
Gençler İzmir ve Ankara’da da Berkin için sokağa çıkacaklar. İzmir’de saat 17.00′da Gündoğdu Meydanı’nda buluşacak gençler Berkin için dilek feneri etkinliği yapacak. Ankara’da ise saat 18.00′da Güvenpark’ta buluşacak gençler Berkin için dilek feneri uçuracak.

”Berkin İçin Adalet Arıyoruz”
Liseli Gençlik Muhalefeti’nin eylem için yaptığı açıklama ise şu şekilde;
‘Berkin E. ekmek almak için evden çıktığı sırada polisin gaz fişeğiyle vuruldu ve 16 Haziran’da gözlerini kapattı. Davası hala sonuçsuz. Bizler “BERKİN İÇİN, ADALET ARIYORUZ”.

Bizler Liseli Gençlik Muhalefeti olarak, tüm liselileri Berkin için, Adalet için sokağa çağırıyoruz! Berkin’in geride bıraktığı özgür ve demokratik bir lise yaratma umudunu, bıraktığı yerden devralıyoruz.’

Burak Batur
27 Ocak 2014
Haberin kaynağı için tıklayınız; birgun.net