Sendika.org: “Fatih Belediyesi’ne bir soru: ‘Şerefsiz kim?’”

Kocamustafapaşa Dayanışması bugün (23 Ocak) Fatih Belediyesi’nin kapısına dayandı. Belediye Meclis üyesi Gökhan Ceyhan’ın Gezi direnişçilerine “Şerefsiz” demesini protesto etti

kmp-dayanismafatihbel-manse

Kocamustafapaşa Dayanışmasından bir temsilci 6 Ocak’taki Belediye Meclis toplantısına katıldı. Yolsuzlukları protesto edince saldırıya uğradı ve dışarı atıldı. 2 gün sonraki toplantıda da AKP’li Belediye Meclis Üyesi Gökhan Ceyhan Gezi direnişçileri için “şerefsiz” dedi.

Kocamustafapaşa Dayanışması bugün yaptığı eylemle Kuzey Ormanları Savunması, Tatavla Forumu, Uğur Mumcu Park Forumu, Gülbağ Forumu, Sanatçılar Forumu ve Eğitim Sen 8 Nolu Şube’nin de desteğiyle Ceyhan’ı protesto etti. Belediye önünde eylem yapan Dayanışma, Ceyhan’ı özür dilemeye çağırdı.

“Şerefsiz kimdir? Zulme başkaldıran mı? Halkın parasını çalan mı?” diye soran Dayanışma, “Bu ülkenin işçilerini asgari ücret cenderesinde açlığa mahkum eden kimdir? Sağlık hakkımızı elimden alan kimdir? Her yeşil alanı beton bloklara mahveden kimdir? Gezi’de direnişçileri katleden, 10 direnişinin gözünü çıkartan, 7 bin insanımızı yaralayan kimdir? 233 gündür komada olan Berkin’i vuran kimdir?” dedi.

kmp-dayanismafatihbel

kmp-dayanismafatihbel2

23 Ocak 2014
Haberin kaynağı için tıklayınız; sendika.org