Bianet: Yeni Emniyet Müdürü de Gezi’yi sevmemiş

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne Hüseyin Çapkın yerine atanan Selami Altınok’un twitter hesabından paylaştığı retweet’lerden Gezi direnişine olan tepkisi açıkça görülüyor.

emniyet-mudur

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası görevden alınan İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’ın yerine Aksaray Valisi Selami Altınok getirildi.

1988’de İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olduktan sonra sırasıyla Akkışla Kaymakam Vekilliği, Almus, Güroymak, Erciş, Terme ve Serik Kaymakamlıkları ve Erzurum İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği yapan Altınok, Ağustos 2012’den bu yana Aksaray Valiliği yapıyor.

1966 Erzurum doğumlu olan Altınok, twitter hesabına kendisi pek tweet yazmasa da atılan tweet’leri “retweet” ediyor ve Gezi direnişine açıkça tepki gösteriyor.

O retweet’lerden bazıları şöyle:

“Bu kavga, Zahide Nine ile sapanla taş atan ninenin kavgası! Hangisi daha onurlu ve haktan yana! Hangisi Nene Hatun! Takdir milletin!”

“#TopçuKışlasıYerineGeziCamiYapılsın. Cami inşaatı bitinceye kadar da
Divan Oteli namaz ve mevlitler için salonlarını açsın.”

“Tencere tava ile konu komşuya eziyet edip; ezan sesinden rahatsızlık duyan ruh hastalarına da şahit olduk! çapulcular unvanlarını koruyorlar!”

“H.Fidan’a saldırılar Türk devletine, İktidara ve çözüm sürecine yöneliktir. Aziz milletimiz ülkesine ve evlatlarına sahip çıkacak kudrettedir.”

19 Aralık 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; bianet.org