Park Gazetesi: Etiler Forumu, Armutlu için Kent Mitingi’nde!

İstanbul forumları kentteki talana, ranta ve yolsuzluğa karşı çıkmak için 22 Aralık’taki İstanbul Kent Mitingi’nde yer alacak. Park Gazetesi, hangi forumun neye #ArtıkYeter diyerek saat 12:00’da Kadıköy’de olacağını araştırdı.

hasan-ferit-gedik-icin-anma-yemegi-11-290x180

 

 

 

 

 

Gülsuyu’nda kentsel dönüşüme karşı mücadele esnasında hayatını kaybeden Hasan Ferit Gedik’in de katılımcısı olduğu Etiler Forumu’ndan Deniz Ünal, kentteki tüm anti-demokratik dönüşümlere dur demek için İstanbul Kent Mitingi’nde olacaklarını söylüyor:

İstanbul’daki anti-demokratik dönüşüme karşı
‘’Kenti ilgilendiren her şey bu kentte yaşayanlar olarak bizi ilgilendiriyor. Nasıl Gezi Parkı’nın park olarak kalması bizim için önemliyse, ve kendi mahallemiz olmamasına rağmen orada direndiysek; nasıl Kuzey Ormanları kendi mahallemiz olmasa bile oradaki basın açıklamalarına katıldıysak, aynı sebeplerle 22 Aralık’taki yürüyüşe de katılıyoruz. İstanbul’umuzdaki bütün anti-demokratik dönüşümleri protesto etmek için.”

etiler

 

 

 

 

 

 

Komşumuz Armutlu mahallesi için
“Kentsel dönüşüme karşı durmayı hayatıyla ödeyen Hasan Ferit Gedik forumumuza Armutlu’dan katılıyordu. Armutlu da kentsel dönüşüm tehditi altında bir mahalle. Armutlu’nun komşusu Etiler Forumu olarak bu mahalledeki gelişmeleri yakından takip ediyoruz.’’

Esra Yalçınalp
18 Aralık 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; parkgazetesi.com