Radikal: TRT’de yeni bir Gezi operasyonu

TRT gezi operasyonu

TRT yönetimi, Gezi sırasında sosyal paylaşım sitelerinde destek mesajları yazan 20 personel hakkında soruşturma başlattı

Gezi olayları sırasında attıkları tivitler nedeniyle haklarında soruşturma başlatılan ve daha sonra da işlerine son verilen iki personelin ardından TRT’de 20 kişi daha işten çıkarılma tehdidiyle karşı karşıya.
Konuyla ilgili açıklama Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’tan geldi. Arınç, TRT’nin Gezi eylemlerine destek verdiğini tespit ettiği 20’nin üzerinde personeli hakkında soruşturma başlatmasına ilişkin konuştu.

CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt’ün konuyla ilgili TBMM’ye verdiği önergeyi yanıtlayan Bülent Arınç, 4 kurum personeli hakkında sosyal medya paylaşımlarında 3. kişilerin hukukunun ihlal edildiği iddiaları kapsamında 4 ayrı soruşturma açıldığını ve bunun neticesinde 2 personele sözleşmenin feshi ve 1 personele de ücretten kesme cezası verildiğini söyledi.

TRT, “Yayın yoluyla hakaret” gerekçesiyle soruşturma başlatması ve hak ettikleri halde kazanılmış hakları olan kadrolarını teslim etmeyerek 2 personeli (sözleşmesini feshederek) işten çıkarmıştı. (Taraf)

17 Aralık 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; radikal.com.tr