Birgün: Direnişin desibeli Waters’ı hayran bıraktı

Roger Waters, The Wall turnesi kapsamında “Her Yer Taksim, Her Yer Direniş” sloganlarıyla gerçekleşen 4 Ağustos İstanbul konseri için, “Dünyadaki en yüksek sesli hayranlar İstanbul’daydı.” yorumunda bulundu.

Roger-Watersi_Istanbul konseri

Roger Waters, The Wall turnesi kapsamında “Her Yer Taksim, Her Yer Direniş” sloganlarıyla gerçekleşen 4 Ağustos İstanbul konseri için, “Dünyadaki en yüksek sesli hayranlar İstanbul’daydı.” yorumunda bulundu.

Rolling Stone dergisine konuşan Roger Waters, “Dünyadaki en yüksek sesli hayranlar İstanbul’daydı. Orada grupla durup ‘Hey You’ çalışımızı hatırlıyorum. Duvarın arkasındaydık ve kimse bizim çalışımızı görmüyordu. ’Don’t give in without a fight,’ sözleri geldiğinde birbirimize bakıp “Bu ses de ne? dedik, bunu hissedebiliyordunuz. Bir çatı olmasa da sanki çatı üstümüze çöküyordu. İnanılmazdı” dedi

İTÜ Arena’da Waters’ın sahneye çıkıp efsanevi The Wall şarkısını söylemesi ve ‘duvar’ın yıkılmasıyla başlayan konserde Gezi direnişi sürecinde yaşamlarını yitiren Ethem Sarısülük, Ali İsmail Korkmaz, Abdullah Cömert, Mehmet Ayvalıtaş ile komiser Mustafa Sarı’nın fotoğrafları duvara yansıtılmış, ardından sanatçı Türkçe olarak, ‘Merhaba İstanbul. Hoşgeldiniz, burada olmaktan çok mutluyum. Adalet için aramızda olmayanları anmak istiyorum. Bu konseri devlet terörü mağdurlarına adıyorum’ ifadelerini kullanmıştı.

14 Kasım 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; http://birgun.net