Sendika.org: Çapulcu Bülteni’nde Ethem Sarısülük davası ve Yoğurtçu Forumu konuşuldu (Video-haber)

Çapul TV direnişin sesi olmaya devam ediyor. Çapulcu Bülteni’nde dün (28 Ekim) Ethem Davası konuşuldu. Yoğurtçu Parkı’ndan Taner Koçak ile çapulcuların gündemi değerlendirildi

Çapulcu Bülteni Konuğu Yoğurtçu Parkı Forumundan 28.10.2013

Dün Çapulcu Bülteni’nde Ethem Sarısülük davası duruşması, Marmaray açılışı, Haydarpaşa Garı ve Yoğurtçu Parkı’ndaki çalışmalar konuşuldu. Programa Yoğurtçu Parkı Forumu katılımcılarından Taner Koçak konuk oldu.

Koçak, Ethem Sarısülük davası ile ilgili “Bu ülkemizdeki ilk adaletsizlik değil” derken, davalara sahip çıkmaya ve onları bırakmamaya çağırdı.

Yoğurtçu Parkı’nın çalışmaları ve çalışma gruplarının bilgisini paylayaşan Koçak, yeni kurulan Van ile Dayanışma Çalışma Grubunun ayrıntılarından söz etti. İstanbul Forumları ile birlikte yürüttükleri çalışmayla ilgili konuşan Koçak, birkaç arkadaşlarının Van’da onlarla dayanışma sağlayabilmek için bilgi topluyor olduğunu 8 Haziran’da toplu ziyaret planladıklarını ifade etti.

Forumların genel durumu ile ilgili yorumlarını paylaşan Koçak,  ”Forumda artık eskisi gibi binlerce kişi yok ama yüzlerce ve daha kararlı bir topluluk var” dedi. Koçak ayrıca İstanbul Forumlarının ortak bir işinden daha söz ederek, Berkin Elvan için her gün hastanede nöbetleşe refakatçilik yapıldığını söyledi.

Programın bir kısmı da bugün (29 Ekim) açılan Marmaray projesine ayrıldı. Mühendislerinden birinin “Bu açılış felaket olabilir” sözleri üzerine yoğunlaşan konuşmalarda Koçak, AKP iktidarının ‘ben yaptım oldu” mantığını eleştirdi. Koçak, AKP iktidarının kamuoyuna onların endişelerine dair birer açıklama yapmak zorunda olduğunu vurguladı.

Çapulcu Bülteni’ni beyaz yakalıların hazırlayıp, sunduğu, konuk olduğu “Gündüz İşte Gece Direnişte” programı takip etti.

Gündüz İşte Gece Direnişte I. Bölüm -28.10.2013

Daha sonra John Pilger filmi The New Rulers of the World / Dünyanın Yeni Hükümdarları yayımlandı.

29 Ekim 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; Sendika.org