Vagus TV: Fidanlar ODTÜ için dikildi

İstanbul Park Forumları ve Taksim Dayanışması’nın çağrı yaptığı ODTÜ’ye destek eylemi Kadıköy’de gerçekleştirildi.

ABBASAĞA FORUMU PROTESTOLARA VAPURDA BAŞLADI

Eyleme Beşiktaş İskelesinden 9:45 vapuruna binerek katılacak olan Abbasağa Forumu, vapur Kadıköy İskelesi’ne yanaşana kadar düdükler, alkışlar, sloganlar ve marşlarla protestolarını sürdürdü. Forum iskeleye varışlarının ardından yine sloganlar eşliğinde Boğa Heykeline gelip diğer forumlarla eyleme devam ettiler.

abbasaga

AĞAÇLAR İÇİN YÜRÜDÜLER

ODTÜ’de yaşanan ağaç katliamını protesto amacıyla İstanbul Park Forumları’nın düzenlediği ve Taksim Dayanışması’nın destek olduğu yürüyüşte kitle ODTÜ yalnız değilsin, Kadıköy seninle”,”Her Yer ODTÜ Her Yer Direniş”, “Uyan Berkin” ve gezi parkında yaşamlarını
yitirenlerin isimlerini okuyarak Kadıköy Sokakları’nı dolaştılar.

HALK TENCERE TAVA ÇALARAK DESTEK OLDU

Yürüyüş devam ettiği sırada Kadıköy halkı evlerinin pencerelerinde alkışlar ve tecere tava çalarak eylemcilere destek verdi.

fidanlar

KUŞDİLİ ÇAYIRI’NA 7 TANE TEMSİLİ FİDAN DİKİLDİ

Kadıköy turunu tamamlayan kitle Kuşdili Çayırı’na geçerek fidan dikimine başladı. Kuşdili Çayırı’nın zemini asfaltla kaplandığı ve şu an otopark olarak işletildiği için asfalt kazmalarla delinerek dikim işlemi gerçekleştirildi.

fidan-dikimKUZEY ORMANLARI SAVUNMASI’NDAN PERFORMANS

Eyleme Kuşdili Çayırı yakınlarında dahil olan Kuzey Ormanı Savunması üyeleri ağaç kostümleriyle ülkenin gidişatını ve özelinde ODTÜ Ormanı’ndaki ağaç katliamını sanatsal bir bakış açısıyla ele alarak bir perfpormans sergiledi. Renkli görüntülere sahne olan performansa eylemciler yoğun ilgi gösterdi.

POLİS YOK GERGİNLİK YOK

Kadıköy Ak Parti binası ve Evlendirme Dairesi bahçesinde konuşlanan Çevik Kuvvet yürüyüş boyunca kitleye yaklaşmadı. Polisin uzak duruşu kitle tarafından olumlu karşılanırken, bu durum bazı eylemciler”polis yok gerginlik yok” şeklinde ifade edildi.

Temsili fidan dikilmesinin ardından kitle olaysız şekilde dağıldı.

Avni Kantan
25 Ekim 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; vagus.tv