Sendika.org: Çetelerin katlettiği Ferit’in odasında “esrarengiz” bir polis

Çetelerin saldırısında yaşamını yitiren Halk Cepheli Hasan Ferit Gedik’in tedavi gördüğü hastanedeki odaya “teknisyen” kıyafetiyle giren kişinin, sivil polis olduğu ortaya çıktı.

esrarengiz-polis

Maltepe Gülsuyu’nda uyuşturucu çetelerinin saldırısı sonucu yaşamını yitiren Hasan Ferit’in tedavi gördüğü hastanedeki odasına “teknisyen” kıyafetiyle sivil polisler girdi. Ferit’in arkadaşları ve Halk Cepheliler, “teknisyen”den şüphelenince, kimliğini görmek istedi. Bu sırada sivil polis olduğuna anlaşılan kişi, Halk Cepheliler tarafından bir odaya kilitlendi.

Bunun üzerine, sivil polisi kurtarmak için çok sayıda çevik kuvvet polisi, yoğun bakım ünitesine girdi. Grubu tartaklayarak dışarıya çıkaran polis, Barış Önal’ı gözaltına aldı.

Delil karartmak için mi

Uyuşturucu çetelerinin Gülsuyu’nda uzun süredir devam eden saldırılarında saldırganları değil saldırıya uğrayanları hedef alan polisin çeteleri koruduğuna ilişkin yaygın bir kanı var. Hasan Ferit Gedik de çeteler tarafından iki gün önce gerçekleştirilen bir başka silahlı saldırıyı protesto ederken vuruldu.

Gedik’in arkadaşları, maktulün odasına giren sivil polisin de delilleri karartmak istemiş olabileceğini düşünüyor.

30 Eylül 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; sendika.org