Etha: Taraftarlardan ortak bildiri

Taraftar ortak bir bildiri yayınladı, “Stadyumlardaki her türlü olayda halkın ortak duygusunu paylaşan bizleri hedefe koyan açıklamalara ve politikalara karşı, taraftar haklarının korunması için birlikte hareket etme ve dayanışma içerisinde olacağımızı ilan ediyoruz” dedi.

çarşı

Gezi direnişinin ardından artan gözaltılar ile stadyumlara yönelik baskılara taraftar gruplardan ortak tepki geldi.

Artan baskı ve gerçekleşen polis operasyonlarına tepki gösteren taraftarların açıklaması şöyle:
“Taraftarların ortak duygusu, halkın talepleridir!

Statlarımızda, siyasi iktidarın baskıcı politika ve söylemlerine karşı oluşan atmosfer, Taksim Gezi olaylarından sonra tüm Türkiye’de yaşananların başka bir biçimde ifadesidir. Sayısı yüz binleri aşan taraftarların ortak duygusu, halkın talepleridir.

Biz aşağıda imzası olan sendika, dernek ve taraftar gurupları olarak, siyasal iktidarın, spor ve spor alanlarına dönük söylem ve politikalarının ciddi sorunlar yarattığını düşünüyoruz.

Taraftarların sorunlarını çözmek yerine, stadyumlarda halkın sesini kısma gayretinizi izliyoruz!

Stadyumlardaki her türlü olayda halkın ortak duygusunu paylaşan bizleri hedefe koyan açıklamalara ve politikalara karşı, taraftar haklarının korunması için birlikte hareket etme ve dayanışma içerisinde olacağımızı ilan ediyoruz.

Bizim gibi düşünen, Türkiye’nin dört bir yanında taraftarları da bu çağrıyı güçlendirmeye davet ediyoruz.”

Açıklamanın altında imzası olan taraftar grupları şöyle:
“Ya Basta/Viva Göztepe, Gaziantepspor/FreeFalcons, Beşiktaş/Beleştepe, Beşiktaş/Halkın Takım, Fenerbahçe/Sol Açık, Fenerbahçe/Öteki-1907, Gençlerbirliği/Karakızıl, Ankaragücü/Sokak, Dev-Nurtepeliler, Gazi Karambol, Sosyalist Mersin İdman Yurdlular, Edirnespor G.K/Batıkale, Kartalspor/Yakacık Kartalları, Mersin İdman Yurdu/Kırmızı Şeytanlar, Buca İstasyon, Kemenche Trabzonspor, Altay Y.S.K.A(Yüksel ki Sen Kararsın Ay), Sosyalist Adana Demirspor’lular, Taraftar Hakları Derneği, Devrimci Spor Emekçileri Sendikası (Spor Emek-Sen)”

2 Ekim 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; etha.com.tr