habersoL: Çarşı sözcüsü ‘Beni tartıştığım kişi bıçaklamadı’

Gezi Parkı’nda seyyar satıcılarla çıkan tartışmada yaralandığı öne sürülen Beşiktaş taraftar grubu Çarşı’nın üyesi Bülent Ergenç, “Orada uyarılan kişiler tarafından bıçaklanmadım. Sivil bir kişi tarafından bıçaklandım” dedi.

carsi-bıcaklama

Gezi Parkı eylemlerinin ön safında yer alan Çarşı grubunun kurucularından Bülent Ergenç, dün akşam Gezi Parkı’nda uğradığı bıçaklı saldırı sonucu yaralanmıştı.

Daha önce, Gezi Parkı’nda bira satan bir seyyar satıcıyı uyarması üzerine seyyar satıcı tarafından karnından bıçaklandığı öne sürülen Ergenç, tedavi gördüğü hastaneden çıkışı sırasında gazetecilere açıklamada bulundu. AA’nın haberine göre, Ergenç, kendisini hastaneye getiren vatandaşlara ve Gezi Parkı’nda kendilerini yalnız bırakmayanlara teşekkür etti.

Çarşı grubu olarak basına açıklama yapmama yönünde karar aldıklarını, bu nedenle konuşmasını geniş tutmayacağını belirten Ergenç, bir gazetecinin, “Olay nasıl oldu?” sorusu üzerine, bu konuda yorum yapmak istemediğini ifade ederek, “Farklı bir şey… Orada uyarılan kişiler tarafından bıçaklanmadım. Sivil bir kişi tarafından bıçaklandım. Bu sivil kişi, olayın olmadığı bir yerdeydi. O arkadaşımızla hiçbir sorun yoktu ama sivil kişi geldi bıçakladı. Tam kasık bölgeme, aort damarımın oraya geldi. Şu an fena değilim, dinlenmeye gidiyorum” diye konuştu.

“Orası mücadele alanı”
“Gezi Parkı’nda alkolün satışına karşı mısınız?” sorusu üzerine Ergenç, “Kesinlikle orada alkol satışlarının yasaklanması ve alkol alınmaması gerektiğini söylüyorum. Orası bir mücadele alanı. Mücadele alanında insanlar alkol almazlar” dedi.

Hastane çıkışında Bülent Ergenç’e, Çarşı grubu adına çiçek sunuldu.

10 Haziran 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; haber.sol.org.tr