Sendika.org: Antakyalı anneler yürüyüşe çağırıyor

Antakyalı anneler tüm kadın aydın, sanatçı, milletvekili ve yurttaşları çocukları için yürümeye çağırıyor.  29 Eylül Pazar günü 16.00’da Uğur Mumcu’da buluşacak olan anneler Armutlu BP önüne yürüyecek.

antakya-anneler

Çağrı metninin tamamı şöyle:

ANNELER ÇOCUKLARI İÇİN YÜRÜYOR!

Mayıs ayından bu yana tüm Türkiye halklarıyla birlikte AKP’nin karanlığına, gericiliğe ve polis şiddetine karşı verdiğimiz mücadelede 6 canımızı yitirdik. Hükümet istifa diyerek sokağa çıkan yüzlerce insanımız yaralandı, onlarcasının vücudunda kalıcı izler oluştu.

Bu süreç de Antakya halkı olarak yanı başımızda sürdürülen emperyalist savaşa ve AKP faşizmine karşı verdiğimiz mücadelede, Reyhanlı da 53 Antakya da üç fidanımızı yitirdik. Halen 14 Armutlu direnişçisi Kürkçüler F tipi hapishanesinde tutsak bulunuyor!

Kan akıttılar her konuştuklarında!

TOMAlar ile geldiler üzerimize, zırhlı araçlarla saldırdılar!

Abdullah’ ımızı aldılar aramızdan! Ali İsmail’ imiz ara sokakta vahşice katledildi. Ethem Sarısülük gözlerimizin önünde öldürüldü! Mehmet yoldaşımız halkını korurken can verdi! Medeni Yıldırım halkların kardeşliği için haykırırken, Ahmet Atakan direniş şehitlerinin hesabını sormak için çıktığı sokakta katledildi.

Korkutmak istediler, bastırmak istediler, sesimizi kesmek istediler! Başaramadılar!

Taksim’den Lice’ye; Kızılay’dan Armutlu’ya, Eskişehir’den Akkapı’ya onurlu insanlar direndi!

Bizler, Antakyalı anneler olarak,

Direniş şehitlerimizin hesabını sormak, savaşa, zulme, baskılara, tutuklamalara karşı 29 Eylül Pazar günü saat 16: 00 da Uğur Mumcu’da buluşarak Armutlu Bp önüne yürüyeceğiz.

Katılımınız bize güç verecektir.

ANTAKYALI ANNELER”

 25 Eylül 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; sendika.org