Etha: Binlerce kişi dayanışma için buluştu

Ankara’da binlerce kişi, Gezi direnişinde yaşamını yitiren direnişçilerin aileleriyle dayanışma amacıyla düzenlenen etkinlikte bir araya geldi. “Dayanışma direnenlerin inceliğidir” sloganıyla düzenlenen etkinlikte, direnişçilerin ölümlerinden sorumlu olanların cezalandırılması istendi.

Ankara Emek ve Demokrasi Güçleri, “Dayanışma direnenlerin inceliğidir” sloganıyla “Gezi şehitleri aileleri ile dayanışma konseri” düzenlendi.

Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe, Ethem Sarısülük, Ali İsmail Korkmaz, Mehmet Ayvalıtaş’ın aileleri ile Roboski katliamında yakınlarını kaybeden Encü ailesi, Madımak katliamında çocuklarını kaybeden aileler, OSTİM’deki iş cinayetinde yakınlarını kaybeden aileler ile Gezi direnişinde tutuklanan direnişçilerin aileleri katıldı.

Ayrıca BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlı Aka da etlikte yer aldı.

Saygı duruşuyla başlayan etkinlikte söz alan aileler, dayanışma için teşekkür etti. Çocuklarının katillerinin hala cezalandırılmadığına dikkat çeken aileler, adalet için sonuna kadar sürdürecekleri mücadeleye destek istedi.

BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, yaşamını yitirenlerin hesabının sorulacağını belirtti. Türkiye halklarına seslenen Önder, “Yan yana duralım. Ancak bu şekilde başarıya ulaşabiliriz” dedi.

Önder’in ardından söz alan İhsan Eliaçık, Roboskî katliamını hatırlattı, “Hiçbir katliamı, ölümü unutmadık, unutturmayacağız” dedi.

Etkinlikte, Bandista, Tolga Çandar, İlkay Akkaya, Mehmet Celal, Yasemin Göksü, Grup Munzur ve Pınar Aydınlar sahne aldı.

21 Eylül 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız;etha.com.tr