Başka Haber: Gezi Parkı Direnişi’ne destek veren “Sidikli Kasabası Müzikali” gösterimden kaldırıldı

foto: https://twitter.com/Jekyll007

foto: https://twitter.com/Jekyll007

Güncelleştirilen esprileri ve Gezi Parkı direnişine yaptığı ilginç göndermeleriyle farkındalık yaratan “Sidikli Kasabası” müzikali Devlet Tiyatrosu’nun 2013-2014 sezonu oyunları arasında yer almadı.

Oyunun 5 Haziran 2013′te Kuzey Kıbrıs’ta Girne Belediyesi’nin düzenlediği 3. Kültür Sanat Festivali’nde temsili sırasında açılan ‘Her Yer Direniş’ pankartından ötürü sonlandırıldığı ifade ediliyor.

2011-2012 sezonunda İstanbul Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenen ve gişe rekorları kıran “Sidikli Kasabası” adlı müzikal oyun yeni sezonda yer almadı.

Sezonun en çok tercih edilen oyunu olarak 33 bin 340 kişi tarafından izlenen ‘Sidikli Kasabası Müzikali’nin yeni sezonda yer almamasına neden olarak ise oyuncuların sahnede Gezi Parkı Direnişi’ne verdiği destek olduğu ifade ediliyor.

Olayı ilk duyuran kişi ise tiyatro sanatçısı ve yazar Nedim Saban oldu.

Saban twitter hesabından şu tiviti yazarak müzikalin sonlandığını duyurdu:

ned

Sidikli Kasabası Müzikali

Bestesi Mark Hollmann’a, metni Greg Kotis’e, şarkı sözleri ise Hollmann ve Kotis’e ait olan Broadway kökenli satirik müzikal.

Hikaye dünyanın ısınıp suların azalmasıyla birlikte tuvalete girmeyi sınırlayarak özel bir şirketin denetimine verildiği bir yerde geçer.

Tuvalet parasını ödeyemeyenlerin gizemli Sidikli Kasabası’na gönderildiği, bir gidenin bir daha geri gelmediği, kimsenin birbirinin gözünün yaşına bakmadığı, tüm genel tuvaletlerin özelleştirildiği bu yere düşen bir aşk ateşi, aynı zamanda süre giden sisteme karşı çıkışın da kıvılcımı olur.

Hıdır Tok
19 Eylül 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; http://www.baskahaber.org