Sendika.org: 15 Eylül’deki Kadıköy polis saldırısından görüntüler

Fotografçı Umut Kaçar Eylülde Gel etkinliğinin ardından yaşanan polis terörünü anlatabilmek için aşağıdaki videoları çekti.  Kaçar çekimlerini şu notla Sendika.Org ve Çapul TV ile paylaştı:

Eylül’de Gel Festivali bitimi sonrasında Kadıköy’deki Boğa heykeline doğru yürüyüşe geçen kitleyi iki taraftan sıkıştıran polis, TOMA’lar ve akrepler eşliğinde sert bir şekilde müdahale etti. Müdahale sonrası birçok insan gözaltına alındı. Sonrasında Bahariye caddesinde bir araya gelen ve saksafon eşliginde marşlar söyleyen gruba müdahale eden polis 1 metre mesafeden birçok kişiye plastik mermiyle onlarca kez ateş etti. Ateş altinda kalan iki kişi yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Ara sokaklara kaçan kişilere de benzer müdahalelerde bulunan polis yaklaşabildiği göstericileri coplayarak dövdü. Döverek 10 civarı insanı gözaltına aldı ve araçta da dövmeye devam ettiler. Gözaltına alıanlar içerisinde Kızıl Bayrak dergisi muhabiri ve İMC muhabiri olan iki gazeteci de bulunuyor.

Kısacası, yakın müdahalelerde bulunan polis Kadıköy’de terör estirdi.
Ben de Fotoğraf çekerken kötü de olsa elimden geldiğince sadece polisin vahşetini görüntülemeye çalıştım. Ben sabah 03.00 gibi bölgeyi terk ederken hala sert müdahaleye devam ediyorlardı. Ve gözaltı yapılıyordu. Gözaltına aldıkları kişileri gozaltina araclarina doverek goturduler ve aracta da dovmeye devam ettiler…
Durum böyle…

http://www.capul.tv/kadikoyde-polis-uc-kisi-gordu-mu-saldiriyor-bir-metreden-plastik-mermi-sikiyor-video_12ba205d3.html

17 Eylül 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; sendika.org