Diren Vegan: Sokaktaki hayvanları gazdan koru!

Sokak gösterilerine polis saldırıları dün geceden itibaren sokak hayvanı nüfusunun yoğun olduğu bir bölge olan Kadıköy’de de başladı.

sokakhayvanlariBiber gazına maruz kalan sokak hayvanları için yapılabilecek en iyi şey oksijen alabilecekleri bir ortama taşımak. Su kesinlikle verilmemeli. Bazik solüsyonlar tıpkı insanlarda olduğu gibi diğer hayvanlarda da biber gazının etkilerini azaltıyor. Ancak limon ve sirke gibi asit oranı yüksek malzemeler kullanılmamalı.

Yaralı ve baygın hayvanlar için Kadıköy Belediyesi, barınak veterinerlerine 0 216 499 83 90 ulaşabileceğimizi duyurdu. Belediyenin veteriner ekibi ayrıca Kadıköy Barış Manço Kültür merkezinde de beklemekte. (Güncelleme: Yoğun polis saldırılarının ardından veteriner ekip kurtarılan hayvanlarla birlikte Fikirtepe’ye geçti)

Kadıköy Anadolu Lisesi’nin karşısındaki VetLine da 24 saat açık bir veteriner.

Polis saldırısından etkilenen hayvanlara gönüllü olarak bakım yapacağını duyuran EOS Veteriner kliniği adres ve telefon numaraları:
Adres :Bahariye cad. Sokullu sk. No:9/A (Rum Ortodoks Kilisesi Karşı sokağı)
Telefon: 338 03 17
555 247 33 97 – Tarık Asım Özdal
506 597 97 22 – Nurhan Demirbilek

Bütün bunların yanı sıra, Yeryüzüne Özgürlük Derneği polisin uyguladığı şiddetin hayvanlara olan etkisini Uluslararası Hayvan Hakları Mahkemesine taşıyor. Tanık olduğunuz hak ihlallerini görüntülemeyi ve daha sonra
https://docs.google.com/file/d/0BwdLH0K3B7a7cnZMbDZsY2xxYk0/edit adresindeki formu doldurarak yeryuzuneozgurluk@gmail.com adresine göndermeyi unutmayın.

11 Eylül 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; Diren Vegan