Radikal: Ahmet Atakan’ın ağabeyinden sağduyu çağrısı

Hatay’daki protesto gösterilerinde hayatını kaybeden Ahmet Atakan’ın ağabeyi Süleyman Atakan taziyeleri kabul etti. Atakan, herkese sağduyu çağrısında bulundu.

Ahmet Atakan'ın babası Ali, annesi Emsal ve ağabeyi Süleyman Atakan ile yakınları evlerinde taziyeleri kabul etti.

Ahmet Atakan’ın babası Ali, annesi Emsal ve ağabeyi Süleyman Atakan ile yakınları evlerinde taziyeleri kabul etti.

ODTÜ arazisinden geçecek yol yapımı protestolarına destek için Hatay ‘da düzenlenen gösterilerde hayatını kaybeden Ahmet Atakan ‘ın ağabeyi Süleyman Atakan, “Akrep aracının kardeşimin cesedinin yanından geçtikten sonra halkın onu görmesi, akrebin onu vurduğu izlenimini yaratmış olsa gerek. Herkesin oraya hücum edip, ‘akrep vurdu polis vurdu’ şeklindeki söylemleri spekülasyona neden oldu, kaos ve çok farklı kirliliği var” dedi.

Ahmet Atakan’ın babası Ali, annesi Emsal ve ağabeyi Süleyman Atakan ile yakınları, merkeze bağlı Çekmece beldesi Pınarbaşı Sokak’taki evlerinde taziyeleri kabul etti. Ağabey Süleyman Atakan, kardeşini kaybetmenin üzüntüsü içerisinde olduklarını, “gencecik bir fidanın” kırıldığını söyledi. Kardeşinin ölümüyle ilgili çeşitli spekülasyonların bulunduğunu ifade eden Atakan, acılarının çok taze olması nedeniyle kardeşinin düşüş anına ilişkin görüntüleri çok fazla izleme fırsatı bulamadıklarını kaydetti.

SAĞDUYU ÇAĞRISI

İlk etapta kardeşinin düşüş esnasını gören çok az insan olduğunu vurgulayan Atakan, şöyle devam etti:

“Akrep aracının kardeşimin cesedinin yanından geçtikten sonra halkın onu görmesi, akrebin onu vurduğu izlenimini yaratmış olsa gerek. Herkesin oraya hücum edip, ‘akrep vurdu, polis vurdu’ şeklindeki söylemleri spekülasyona neden oldu, kaos ve çok bilgi kirliliği var. Biz de net delillerle, birebir görgü tanıkları ve  kamera kayıtlarıyla birşeylere ulaşmaya çalışıyoruz. Bunda da basının, tüm ülkenin sağduyulu bir şekilde hak, adalet neyse onun yerini bulması adına birşeyler yapmasını istiyoruz.”

Sosyal medyada, akrep aracı tarafından çekilen bir görüntüde kardeşinin düşüş esnasının yaklaşık 2 metrelik kısmını gösteren görüntünün yanı sıra yerel televizyonun çektiği bir görüntünün de bulunduğunu ifade eden Atakan, “Merak ettiğimiz, kardeşimin çivi gibi dümdüz bir şekilde aşağıya inmesi. Kardeşim atletik yapıda biriydi. Birileri yukarıda ona mı vurdu, yukarıda bir müdahaleye mi uğradı? Kardeşimin dengesini kaybedip düştüğüne inanmıyorum. Şu an araştırılıyor, ne oldu da düştü?” diye konuştu.

11 Eylül 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; radikal.com.tr