habersoL: Polisin gaz fişeği yine yaraladı

Berkin Elvan eylemine polis saldırısı sonrasında gözaltına alınan 5 kişi serbest bırakıldı. Saldırı sırasında 10 metreden gaz fişeği isabet eden Ali Çay’ın sırtında doku ezilmesi tespit edilirken, yine aynı mesafeden gaz fişeği isabet eden Fırat Kıl’ın ise sol omuz kürek kemiği kırıldı.

okmeydanı 2

Dilem Taştan

Gezi Parkı direnişi esnasında polisin attığı gaz fişeğiyle vurulan ve halen yoğun bakımda olan Berkin Elvan için bugün oluşturulmak istenen adalet zincirine polis sert bir şekilde saldırmıştı. Çağlayan Adliyesi’nde sabah saatlerinde eylem için bekleyen 3’ü çocuk 5 kişiyi gözaltına alan polisin saldırısı Okmeydanı’nda gün boyu sürmüştü.

Bu saldırılar sırasında 10 metreden sırtlarına isabet eden gaz fişeğiyle nedeniyle yaralanan Ali Çay ve Fırat Kıl hakkında soL’a bilgi veren avukat Efkan Bolaç, Çay’ın sırtında doku ezilmesine bağlı olarak kalp sıkışması yaşadığını aktardı. Bolaç, Çay’ın ayrıca polis tarafından darp edildiği için anlında ezilme olduğunu söyledi. Bolaç, yaralanan başka bir isim Fırat Kıl’ın ise aynı mesafeden polisin attığı gaz fişeği nedeniyle sol omuz kürek kemiğinde kırık olduğunu belirtti. Bolaç, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören Kıl ve Çay’ın durumunun iyi olduğunu Kıl’ın bu akşam taburcu edilebileceğini” söyledi. Gözaltılarla ilgili soL’a bilgi veren avukat Aycan Çiçek ise “gözaltıların serbest bırakıldığını” aktardı.

9 Eylül 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız;haber.sol.org.tr