Çapul TV: Stüdyomuz dayanışma ve gönüllü emekle kuruluyor

Direnişin bilgisini paylaşmak üzere Gezi Parkı’nda kurulan Çapul TV yeni adresine taşındı. Teknik hazırlık sürecinin başladığı stüdyodan 1 Ekim’de düzenli yayına geçilmesi planlanıyor. Çapul TV dostlarının başlattığı destek kampanyasıda sürüyor.

Boya badanadan stüdyo ekipmanının kuruluşuna kadar bütünüyle gönüllü emekle kurulacak olan Çapul TV için ilk iş olarak boya fırçaları ele alındı.

b1
15 Eylül’e kadar Çapul TV stüdyosunun teknik hazırlıklarının tamamlanması ve düzenli yayın için deneme çekimlerine başlanması hedefleniyor.

b2
Yeni stüdyoda anaakım medyada görmeye alışkın olmadığınız pek çok program hazırlanacağı gibi, Çapul TV muhabirleri sokaktan direnişin içinden yayınlarını da kesintisiz sürdürecek.

b3
Teknik ekipmanların kuruluş süreci ve ihtiyaçlar da Çapul TV’den düzenli olarak duyurulacak.

b4
capul.tv/kampanya linkinden ulaşılabilecek indiegogo kampanyası dışında, dayanışma için bir de Çapul TV kitap ve DVD seti hazırlanıyor.

Ayrıca herkesin haber değeri taşıyan videoları yayımlatabileceği bir platform olmak üzere ön hazırlıklar tamamlanmış durumda.

Wetransfer isimli dosya transfer sisteminde alınan özel yüksek kapasite ile capul.tv’ye video göndermek çok kolay hale getirildi.

http://muhabir.wetransfer.com tıklamak ve hazırladığınız videoyu yüklemek yeterli.

Yeni stüdyosuna eylül ayında taşınacak Çapul TV emekçileri her türlü katkıya açık olduklarını özellikle vurguluyorlar.

İletişim için: iletisim@capul.tv

4 Eylül 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız: capul.tv