Fıratnews: 1 Mayıs mahallesinde bir protestocu hayatını kaybetti

Gezi parkı direnişi ile başlayıp AKP hükümetine karşı isyana dönüşen protestolar ülkenin dört bir yanına yayılırken, İstanbul Ümraniye 1 Mayıs mahallesinde gerçekleşen yürüyüşte otobanı kesen kalabalığın içine dalan bir cip tarafından ezilen 19 yaşındaki Mehmet Ayvataş isimli genç can verirken, başka bir aracın çarptığı 17 yaşındaki Seyit Kartal isimli genç ise ağır yaralandı. Sarıgazi mahallesinde gerçekleşen protesto gösterilerinde ise 35 yaşındaki Şahin Çiçek polisin attığı plastik mermilerle ağır yaralandı.

1 Mayıs mahallesinde 19.00 civarında yapılan protesto gösterilerinde toplanan kitle otobanı keserken, kalabalığın içine dalan bir cip dehşet saçtı. Cipin çarptığı 19 yaşındaki Ayvataş kaldırıldığı Ataşehir Memorial Hastanesinde hayatını kaybederken, diğer aracın çarptığı 17 yaşındaki Seyit Kartal ise ağır yaralandı. Kırılan kaburga kemikleri ciğerlerine saplanan Seyit Kartal, Göztepe SSK Hastanesinin yoğun bakım ünitesinde tutuluyor.

SİVİL POLİS ŞÜPHESİ

Olay yerinde bulunan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Ataşehir şubesi başkanı Metin Arslan, Mehmet Ayvataş’ı Ataşehir Memorial Hastanesine götürdüğünü, ancak Ayvataş’ın kurtarılamayarak vefat ettiğini söyledi. Bu olayın kasti olabileceğine dikkat çeken Arslan, cipin sürücüsünün gözaltına alındığını, ama diğer aracın kaçtığını ve bu ikinci aracın sivil polis aracı olabileceği konusunda şüpheleri olduğunu söyledi.

Ayrıca Sarıgazi’deki protesto gösterilerinde 35 yaşındaki Şahin Çiçek polisin sıktığı plastik mermilerle, Sabri Ulucan ise başına isabet eden gaz mermisi kapsülüyle ağır yaralandı.

Zeynep Kuray
3 Haziran 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; firatnews.com