Yurt: Üç hacker grubu siber saldırılara başladı

LulzPirate, Anonymous ve RedHack ortak siber saldırılara başladı. Küresel hacker grubu Anonymous, #OpTurkey’i başlattığını duyurdu. An itibariyle AKP ile Cumhurbaşkanlığı resmi intersitelerine ulaşılamıyor.

Üç hacker grubu siber saldırılara başladı

Anonymous Twitter hesabından yaptığı açıklamada ilk etapta mersin.gov.tr, eshot.gov.tr ve resmigazete.gov.tr sitelerinin hack’lendiğini bildirdi.

Gebze Teknoloji Enstitüsü’ne de saldıran Anonymous, Türkiye’deki kullanıcıların internet kısıtlanması halinde kullanabileceği VPN bağlantılarını da açıkladı.

Anonymous operasyonu başlattığını da YouTube’a yüklediği bir videoyla duyurdu.

Son bir haftada Türkiye’de çekilen görüntüler eşliğinde, “Merhaba Türkiye hükümeti. Biz Anonymous’uz. Günlerdir başlarındaki tiranlar hükümetine karşı barış içinde ayaklanan Türkiye’deki kardeşlerimizin maruz kaldıkları saldırılarını dehşet içinde izliyoruz” ifadeleriyle başlayan videoda Anonymous, “Türk hükümetine ait her türlü internet ve iletişim varlığına saldıracağını” ilan ediyor.

Videoda, “Siz, onlara karşı işlediğiniz suçlarla ilgili bilgiyi bastırmak için sosyal medyayı ve halkınızın diğer iletişim kanallarını sansürlediniz. Şimdi Anonymous da sizi kapatacak ve kendi halkınız size iktidar uyarısı yapacak” deniliyor.

AKP’nin sitesine ulaşılamıyor 

LulzPirate, Anonymous ve RedHack ortak siber saldırılar düzenliyor. AKP’nin resmi internet sitesine erişim engellendi.

2 Haziran 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; yurtgazetesi.com.tr