Radikal: Gezi Parkı’ndaki müdahaleye kornalı protesto

Gezi Parkı’nda dün akşamdan beri nöbet tutan binlerce eylemciye sabah saatlerinde polis tarafından yapılan sert müdahaleyi, Park civarından geçen vatandaşlar otomobillerinin kornalarına basarak protesto etti.

gezi-kornaliprotesto

Taksim’deki Gezi Parkı ’na yapılacak AVM’yi ve bu amaçla başlatılan ağaç katliamını protesto etmek için günlerdir devam eden eyleme polis bu sabah da sert şekilde müdahale etti.

Polisin dün sabahki müdahalesinin ardından yaklaşık on bin kişi dün akşamdan itibaren yeniden park ve civarında toplanmaya başladı.

Geceyi’de Gezi Parkı’nda geçiren eylemcilere polis bu sabaha karşı yine sert müdahalede bulundu. Göstericiler biber gazı ve tazyikli suyla dağıtılırken, parktaki çadırlar da yıkılarak kaldırıldı.

Polisin müdahalesinin ardından Taksim ve civarında yoğun güvenlik önlemi alındı, trafik felç oldu. Bu sırada Gezi Parkı yanında protestocu bir genç kız, yol kenarında üzerinde ‘korna çal’ yazılı bir kağıtla vatandaşları Gezi Parkı’nda yaşananları protesto etmeye çağırdı.

Çağrıya uyan bazı otomobiller kornalarına bastı. İlk kornalar başlangıç oldu ve Taksim-Gezi Parkı civarında bir anda bütün araçlardan korna sesleri yükselmeye başladı.

Polisin park civarında önlemleri sürüyor.

Tevfik Şahin
31 Mayıs 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; radikal.com.tr