habersoL: Siyaset onlara serbest! Konyaspor protokolünde Mursi atkıları

Statlarda “hükümet istifa” ve direniş sloganları atılmasından korkan hükümet “futbola siyaset karışmasın” propagandası yaparken, Konyaspor-Fenerbahçe maçında, başta AKP Milletvekili Mustafa Akış olmak üzere protokoldekiler Mursi atkıları taktı, Emre Belözoğlu Müslüman Kardeşler’e selam gönderdi.

konyaspor

Statlarda hükümet karşıtı sloganların atılmasını engellemek için taraftarlar üzerindeki baskı artarken, sezonun ilk haftasında, başta AKP Milletvekili Mustafa Akış olmak üzere, Konyaspor protokolünün Mursi’ye destek veren atkılar kullanması dikkat çekti.

Müslüman Kardeşler’e ve devrik Mısır lideri Muhammed Mursi’ye destek veren İslamcı kampanyanın sembollerini kullanan kulüp yöneticilerinin yanı sıra, maçta gol atan futbolcu Emre Belözoğlu’da attığı golden sonra Mursi’ye destek işareti yaptı. Fenerbahçe’yi 2-0 öne geçiren Emre Belözoğlu gol sevinci sırasında, Müslüman Kardeşler’e ithafen eliyle “rabia” işareti yaptı.

Irkçıydı ‘demokrat’ oldu
Emre Belözoğlu, İngiltere’nin Newcastle takımında oynarken, siyahi futbolcu Diouf’a, Fenerbahçe’deyken de Zokora’ya ırkçı sözler sarfetmişti. Aynı Belözoğlu golden sonra yaptığı hareketle sosyal medyada İslamcılar tarafından “demokrasi kahramanı” olarak görülmeye başlandı.

17 Ağustos 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; haber.sol.org.tr