Başka Haber: #DirenAkademi Metnine İmza Atan Akademisyenlerin Sayısı 611′e Ulaştı

Türkiye’deki akademik özgürlüklere yönelik saldırılara karşı tüm dünyadaki akademisyenlerin imzasına açılan bildiriye atılan imza sayısı 611′e ulaştı. Dünyaca ünlü akademisyenler de metne destek verdi

diren akademi

Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr. Timuçin Köprülü’ye Haziran Direnişi’ne verdiği destek nedeniyle açılan soruşturma ile ilgili olarak Ankara Üniversitesi’nden 123 öğretim elemanının açtığı imza metnine katılımlar sürüyor.

24 Temmuz 13.30′da Cebeci Yerleşkesi önündeki basın açıklamasıyla kamuoyuna duyurulan ve tüm dünyadaki akademisyenlerin imzasına açılan bildiriye atılan imza sayısı 611′e ulaştı.

İmzalara dünyaca ünlü çok sayıda akademisyen ve düşünürden de destek geldi.

Metne son olarak Prof.Dr. Etienne Balibar, Prof.Dr. Michael Löwy, Prof.Dr. Judith Butler, Prof.Dr. Eleni Varikas, Prof.Dr. Enzo Traverso, Prof.Dr. Philippe Corcuff, Prof.Dr. Peter McLaren, Prof.Dr. Daron Acemoğlu.

11 Ağustos’a kadar imzaya açık olan metne destek vermek isteyen akademisyenler, unvanlarını, adlarını, çalıştıkları (ya da emekli oldukları) yükseköğretim kurumunu belirten bir e-postayı direnakademikozgurluk@gmail.com adresine gönderebilir.

Metin, 12 Ağustos günü Türkiye’deki tüm üniversite rektörlüklerine, YÖK’e, MEB’e, Başbakanlığa, Cumhurbaşkanlığına, ulusal ve uluslararası basına gönderilecek.

Metne ulaşmak için direnakademi.blogspot.com

9 Ağustos 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız: http://www.baskahaber.org