Taraf: Üniversiteli Gürcan’dan 45 gündür haber yok

Gezi eylemleri sırasında kaybolan üniversiteli Gürcan’dan 45 gündür haber alınamıyor. Aile, “Oğlumuzun kaybolması Gezi ile alakalı” diyor.

gurcan-sivisTaksim’deki Gezi eylemleri sırasında kaybolan Gürcan Siviş’ten 18 hazirandan beri haber alınamıyor. Siviş’in ailesi 45 gündür kayıp olan çocuklarının bulunması için yetkililerden yardım bekliyor.

Mimar Sinan Üniversitesi İstatistik bölümü öğrencisi Gürcan Siviş’in kaybolmasıyla ilgili Taraf ’a konuşan abla Gülşah Ö, kardeşinin en son 18 haziranda kendisini arayarak “Abla ben üç dört gün daha gelmeyeceğim, işim var” dediğini söyledi. Daha sonra kardeşinden bir daha haber alamadıklarını söyleyen abla Gülşah Ö, kardeşinin kaybolmadan önce okuluna her gün gidip geldiğini belirterek şöyle konuştu: “Ara sıra arkadaşlarımda kalacağım diye haber verirdi, daha sonra da geri dönerdi. Bize en son Gezi Parkı’na gittiğini söylüyordu. Gidip parkta kalıyordu ama iki gün kalıyorsa diğer gün eve geliyordu.” Kardeşinin kaybolmasından sonra İnsan Hakları Derneği’ne başvurduklarını aktaran abla hâlâ kendilerine bir dönüşün olmadığını söyledi.

Gezi’yle alakalı olduğunu düşünüyoruz

Kardeşinin neden kaybolduğunu bilmediklerini aktaran abla Gülşah, “Biz Gezi Parkı olaylarıyla alakalı olarak kaybolduğunu düşünüyoruz. Emniyet’e de sorduk, hiçbir şekilde kayıtlarda yok. Ne gözaltına alınmış ne de hakkında herhangi bir işlem yapılmış. Ailede bir sorun yoktu. Gittikten bir gün sonra annemi, ondan sonraki gün de beni aradı. Çocuk gidip gelmeyecekse o zaman neden arasın ki bizi” diye konuştu.

Anne hastaneye kaldırıldı

Annesinin çok üzgün olduğunu ve hastalandığı için hastaneye kaldırıldığını anlatan abla Gülşah, “Annem çok üzgün, kardeşimi görenlerin bize ulaşmalarını istiyoruz. Ben telefon listesindeki arkadaşlarını aradım ama hiç kimse onun nerede olduğunu bilmiyor. Herhangi bir sağlık sorunu yoktu, ilaç falan da kullanmıyordu. Psikolojik bir tedavi de görmüyordu. Kötü alışkanlığı yoktu. Sadece sigara içerdi, uyuşturucu falan da kullanmazdı” diye konuştu.

4 Ağustos 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; taraf.com.tr