Gezi tutuklusu Çağrı Aydoğan’dan mektup var: Arkadaşlar, dostlar, yoldaşlar!

Merhaba dostlar, yoldaşlar!

Öncelikle Taksim ayaklanmasının dinmek bilmeyen coşkusu ile sizleri selamlıyorum. Ayaklanmanın1045041_150925378447086_307405986_n tutsaklarından biri olarak devam eden direniş azminizi görüyor, cesaretli ve onurlu duruşunuzu
kutluyorum.

Arkadaşlar, dostlar, yoldaşlar!

Korku duvarının yıkıldığı kitlesel halk ayaklanmalarına tanık olduğumuz günleri yaşadık. Aslında Taksim milyonların dönüm noktası olmuştur. Her yaştan, her dilden ve en önemlisi de her
görüşten insanın onbinler, yüzbinler, milyonlar olup sokaklara, caddelere ve meydanlara döküldüğünü gördük.

Meselenin üç-beş ağaç olmadığını biliyoruz. Zalim iktidarın hak gaspları, özgürlük kısıtlamaları hemen her kesim tarafından görülmüştür. Halkımız sokağa dökülüp hak alma mücadelesini sürdürürken zulmün sahipleri çaresiz kalmışlardır.

Uzun yıllar sonra bir halk ayaklanarak sokağa dökülüp bu direnişi günlerce sürdürünce tabii ki direniş çok şey öğretti bizlere. En önemlisi direnmeyi, paylaşmayı, bir arada yaşamayı ve daha birçok şeyi.

Bu ayaklanma dalga dalga yayılıp büyürken tabii ki yaralananlarımız, sakat kalanlarımız, tutsak düşenlerimiz ve en önemlisi şehit düşenlerimiz oldu. Ancak biz unutmadık; Ethem’i, Mehmet’i, Abdullah’ı. Unutmadık Ali İsmail’i. Unutmayacak ve unutturmayacağız ve hesabını soracağız elbet.

Şimdi sıra ayaklanmadan aldığımız güç, enerji ve dirençle sokakları zaptetmenin günüdür. Hemen hemen toplumun her kesimine saldıran zalim iktidara karşı “İşte buradayız!” demenin zamanıdır. Sokakları, parkları, caddeleri, kısacası her yeri Taksim Meydanı’na, Gezi Parkı’na çevirmeliyiz ki yasaklarının tanınmadığını, direnişin sürdüğünü görsünler.

Bir tarihe tanık olurken tutsak düşmüş bulunmaktayız. Ancak halkımıza olan inancımız tam, umudumuz dimdik ayaktadır. Mücadelenizdeki kararlılığınıza inanıyor, çalışmalarınızda başarılar diliyor ve direnişinizi/direnişimizi kutluyorum.

Umutla ve dirençle kalmanız dileğiyle…

*Direniş şehitleri ölümsüzdür!
*Her yer Taksim, her yer direniş!
*Yaşasın devrim ve sosyalizm!

Edirne F Tipi Hapishanesi

Çağrı Aydoğan
24 Temmuz 2013
Kaynak: Sosyal Medya

    This post is also available in: İngilizce