Sendika.org: ‘Gezi Parkı Saldırılarına Karşı Hukuki İzleme Grubu’ kuruluyor

Gezi Parkı saldırılarına karşı Prof. Dr. İbrahim Ö. Kaboğlu başkanlığında akademisyenler ve avukatlardan oluşan ve DİSK, KESK, TMMOB, TTB tarafından desteklenen hukuki izleme grubu kuruluyor

Gezi Parkı’na, Başbakan ve hükümet üyelerinin yasadışı açık talimatı ve yönlendirmeleri üzerine, İstanbul Valisi, İstanbul Emniyet Müdürü’nün yasadışı talimatlarıyla yapılan müdahale ve devamındaki süreçte, çevre hakkı, ifade özgürlüğü, toplantı haklarını kullanmak isteyen vatandaşlara karşı kolluk güçlerince yasadışı şiddet uygulanmış ve şiddetin boyutu kabul edilemez boyuta ulaşmıştır.

Hak kullanma önündeki hukuksuz engellemeler ve polis şiddetİ nedeniyle Prof. Dr. İbrahim Ö. KABOĞLU başkanlığında akademisyenler ve avukatlardan oluşan ve DİSK, KESK, TMMOB, TTB tarafından desteklenen “Gezi Parkı Müdahalesine Karşı Hukuki İzleme Grubu” kuruluyor.

Grubun çalışmaları, 20 Haziran 2013 Perşembe günü saat 12.00’de İstanbul Şişli’deki DİSK Genel Merkez Binası’nda yapılacak bir basın toplantısı ile duyurulacak.

19 Haziran 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; sendika.org