Radikal: Çarşı lideri Cem Yakışkan: Darbeye gücümüz olsa Beşiktaş’ı şampiyon yapardık!

Çarşı grubuna yönelik davanın ilk duruşmasında savunma yapan sanıklardan Cem Yakışkan, “Darbe yapabilecek gücümüz olsaydı Çarşı grubu olarak Beşiktaş’ı şampiyon yapardık” yanıtını verdi

fft81_mf2892042

Çarşı grubu davasının öğleden sonraki bölümünde konuşan ve Sanıklardan Cem Yakışkan, mahkeme başkanının, ”Darbe yapmaya çalıştınız mı?” şeklindeki sorusuna, ”Darbe yapabilecek gücümüz olsaydı Çarşı grubu olarak Beşiktaş ‘ı şampiyon yapardık. 1980′de darbe gördüm ben. Ne demek olduğunu biliyorum. Bizim darbe ile siyasetle işimiz yok. Çarşı’yı terör ve suç örgütü olarak göstermek en hafif ifadeyele haksızlıktır. Çarşı bir simgedir, korunması gereken bir değerdir. Çarşı her türlü hukuka aykırılığa dolayısıyla darbeye de karşıdır” cevabını verdi.

Cem Yakışkan ayrıca şunları söyledi, ”Çarşı taraftar grubunun suç ve terör örgütü olarak nitelendirilmesini kesinlikle reddediyorum. Çarşı taraftar grubu Beşiktaş’ın kalbinden doğmuş, ülkemizde ve dünyada adını duyurmuş demokratik bir gruptur. Haksızlıkların karşısında olduk, yardıma ihtiyacı olanların yanında olduk.”

16 Aralık 2014

Haberin kaynağı için tıklayın; radikal.com.tr