Sendika.org: İlker halkı eli silahlı faşistlere karşı sokağa çıkıyor

Ankara İlker Mahallesi’nde, 31 Mayıs gecesi Haziran İsyanı’nın yıl dönümü için tencere tavalarıyla sokağa çıkan 5 kadın, bir kişinin silahlı saldırısına uğradı

Ankara Dikmen’deki İlker Mahallesi’nde Haziran İsyanı’nın yıldönümü için eylem yapan 5 kadın, bir kişinin silahlı saldırısına uğradı. Gündüzler Market’in önünde tencere ve tavalarını çalarak bütün İlkerlileri sokağa çağıran kadınlar bulundukların sokağın karşısında bir erkeğin, 2 kişiyi silah çekerek  darp ettiğini gördü. Kendilerine silah çekilen 2 kişi olay yerinden uzaklaştı.

Silahlı şahıs daha sonra kadınların bulunduğu yere gelip, kadınlara “Burada durmayın, dağılın” diye bağırarak İlkerli bir kadını önce darp etti sonra kafasına silah dayadı.

Çevrede bulunanların olay yerine doğru koşmasıyla kadınların yanından uzaklaşan silahlı şahıs başka bir erkek tarafından bir arabaya bindirilerek olay yerinden ayrıldı.

Olayla ilgili olarak Gündüzler Market’in önünde bir basın açıklaması yapan İlker Halkevi üyeleri AKP’nin desteğini alarak halka karşı silah çeken faşistlere mahallelerinde geçit vermeyeceklerini söyledi. İlker Halkevi üyeleri Haziran İsyanı’ndan aldıkları enerjiyle sokaklarda olmaya devam edeceklerini, hiçbir baskının kendilerini sokağa çıkmaktan vazgeçiremeyeceğini söyledi.

ilker_silahli_saldiri_1 ilker_silahli_saldiri_2

İlker halkı saldırılara karşı bugün saat 21.00’da Haziran İsyanı’nda forumların yapıldığı Mahsun-i Şerif Parkı’nda buluşarak Gündüzler Market’e yürüyecek.

3 Haziran 2014

Haberin kaynağı için tıklayın; sendika.org