Bianet: Manisa’da Greif Direnişçilerine Destek

greif_510

Direnişte 310 gününü dolduran Manisa Standart Profil işçileri ve Manisa emek ve demokrasi güçleri Greif işçilerine destek açıklaması yaptı.

 

 

 

Manisa emek ve demokrasi güçleri, 62 gündür direnişte olan Greif işçilerine dün sabah gerçekleştirilen saldırıyı kınadı. Direnişte 310 gününü dolduran Manisa Standart Profil işçileri de saldırıyı kınamak için Manolya meydanında gerçekleştirilen basın açıklamasına katıldı.

Emek ve demokrasi güçleri adına basın açıklamasını okuyan Doğu Cem Gümüş, çevik kuvvet müdahalesiyle işçilerin direnişinin sona erdirilmek istendiğini ancak Greif direnişin böyle yollarla kırılamayacağını söyledi.

Greif direnişini sermaye güçlerine verilen en iyi cevap olduğunun belirtildiği açıklama şöyle devam etti: “Altmış gündür direnen Greif işçilerinin kararlı mücadelesi patronların sabrını taşırmış olmalı ki, son çare bu düzenin kolluklarına ‘saldır’ emrini vermiştir.

“Greif işçilerinin direnişi işçi sınıfının mücadelesi önünde engel olan sendika bürokratlarına ve sermayeye karşı verilmiş en iyi cevaptır. Manisa emek ve demokrasi güçleri olarak Greif işçilerinin yaşadığı bu saldırıyı nefretle kınıyoruz. Satan da, saldıran da hesap verecek. Sonuna kadar Greif işçilerinin yanında olacağız.” (AY/HK)

* Manisa emek ve demokrasi güçleri: Petrol-İş, Emek ve Demokrasi Platformu, Kaldıraç Dergisi, Bağımsız Devrimci Sınıf Platformu, İşçi Kültür Sanat Derneği.

Ayşe Yılmaz
11 Nisan 2014
Haberin devamı için tıklayınız; Bianet.org