Agos: Meğer Berkin teröristmiş!

Erdoğan, Berkin için konuştu: Terör örgütlerinin içine aldığı, yüzü poşulu bir çocuk!

nm_erdogan_56550_1923

Başbakan, biber gazı kapsülüyle yaralandıktan sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın ‘terör örgütleri içinde bir çocuk’ olduğunu öne sürdü, “Yüzü poşulu birinin kaç yaşında olduğunu nereden anlayacak?” sözleriyle polisi savundu.

Başbakan Tayyip Erdoğan, Gezi Parkı sürecinde ekmek almaya giderken polisin attığı biber gazı fişeğinin kapsülüyle yaralandıktan sonra 15 yaşında hayatını kaybeden Berkin Elvan için ‘terör örgütlerinin içine aldığı, terör örgütlerinin içinde yüzü poşulu bir çocuk’ ifadesini kullandı. “Cebinde demir bilyelerle olan bir çocuk. Ne ekmek alması, ne alakası var. Polis orada yüzü poşulu, elinde sapanla demir bilyeleri savuran o kişinin kaç yaşında olduğunu nereden anlayacak?” diyen Erdoğan, Berkin Elvan’ın annesini de “Mezarına niye demir bilyeler koydunuz?” sözleriyle hedef aldı. Erdoğan’ın Gaziantep mitinginde öne sürdüğü bu iddialar üzerine, konuşmayı dinleyenlerin önemli bir bölümü Berkin Elvan’ın annesini yuhaladı.

Yerel seçim kampanyası kapsamında Gaziantep’te konuşan Erdoğan, 269 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra 16 kiloya düşerek 15 yaşında hayatını kaybeden Berkin Elvan için şunları söyledi:

Geçenlerde İstanbul’da bir cenaze yaşandı. Maalesef terör örgütlerinin içine aldığı, terör örgütlerinin içinde ne yazık ki yüzü poşulu, eline sapan verilmiş, cebinde demir bilyelerle olan bir çocuk orada maalesef bir biber gazına muhatap oluyor. Polis, orada yüzü poşulu, elinde sapanla, demir bilyeleri savuran o kişinin kaç yaşında olduğunu nereden ayıracak? Ama bu Kılıçdaroğlu her zamanki gibi yalanını söylüyor, ‘ekmek almaya giden çocuk’ diyor. Dürüst ol, dürüst. Ne ekmek alması ne alakası var?

Kendilerinden olmayan polisi, askeri, bürokratı dinleyecek kadar hainler. Onun için ben polis kardeşlerime sesleniyorum. Silahlı kuvvetlerdeki kardeşlerime sesleniyorum. Kesinlikle bunlara bulaşmayanları tenzih ederek sesleniyorum. Aman dikkat diyorum. Aman dikkat diyorum. Hatta şu anda ittifak yaptıkları malum partiler, onları da dinliyorlar, dinlediler. Bunlar ikiyüzlüdür. Güvenilmezdir.

14 Mart 2014

Haberin kaynağı için tıklayın; http://www.agos.com.tr