Diken: Üç patavatsızlar

AKP, Gezi Parkı eylemleri sırasında polisin attığı gaz fişeğiyle başından yaralandıktan 269 gün sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan konusunda gösterdiği ‘hassasiyet’le tepki çekti. Tam da Berkin’in cenazesinin kaldırıldığı sırada Başbakan Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve eski AB bakanı Egemen Bağış’tan arka arkaya ‘gaf‘lar geldi.

Davutoğlu: Birleşmiş Milletler’i ilgilendirmez

Davutoğlu

* Davutoğlu, New York’ta BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun’la görüşmesinin ardından gelen “Berkin Elvan’ın ölümü gündeme geldi mi?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Söz konusu değil. Böyle bir konu gündeme gelmez. Bu, Türkiye içinde bir olaydır. Kendi içimizde konuşacağımız bir meseledir.”

Erdoğan: Ne yaptım adam mı öldürdüm?

erdogan

* Erdoğan Siirt’teki seçim mitinginde, 17 Aralık süreci hakkında konuşurken “Ne yaptım adam mı öldürdüm? Bir şeyler mi çaldım? Ne yaptım?” ifadesini kullandı; polisin Berkin’i yaraladığı Gezi süreci için şöyle dedi: “Önce Gezi eylemleri dediler, huzur ve istikrarı bozmak istediler. Şimdi de 17 Aralık, 25 Aralık darbe girişimiyle yeni Türkiye’ye sabotaj düzenlemek istediler. Şunu bilmenizi istiyorum, Gezi eylemlerinde ağaç bahaneydi, çevre bahaneydi, gerisi çok şahaneydi. Ne oldu?”

Bağış: Nekrofillere de gereken cevabı millet verecek

gemen

-bagis

* Bağış ise yine çok tartışmalı bir tweet’e imza attı. Gezi sürecinde de Twitter’da çok tepki çeken eski bakan, Berkin’in cenazesinin onbinlerce insan tarafından kaldırıldığı sırada ‘nekrofil (ölüsevici)’ sözcüğünün geçtiği bir tweet attı: ”Terörün bitmesinden ve kardeşliğimizden rahatsız olup çözüm sürecini hedef alan nekrofillere de gereken cevabı milletimiz 30 Mart’ta verecek.“

Bağış ‘patavatsızlığı‘ nedeniyle gelen tepkiler üzerine tweet’i sildi.

12 Mart 2014
Haberin kaynağı için tıklayınız; diken.com.tr