BirGün: Polis Kızılay Meydanı’nı gaza boğdu

polis-kizilay-meydanini-gaza-bogdu-1269 gündür sürdürdüğü yaşam mücadelesini kaybeden Berkin Elvan için Ankara’da binlece kişi Kızılay’a akın etti.

Ankara Kızılay da Berkin Elvan için topanan gruplara polis 2. kez saldırıya geçti. Kızılay Meydanı gaza boğulurken, göstericiler ara sokaklara dağıldı.

Gösterilerde 2 kişinin yaralandığı bildiriliyor.

Avukatlar Ekmeklerle Yürüdü

Ankara Barosu avukatları da cübbelerini giyip, ellerinde ekmek ve Berkin’in fotoğraflarıyla Adliye’den Kızılay’a kadar yürüdü.

Ankara Güven Park’ta ise 15 yaşındaki Berkin Elvan’ı anmak için Ankara Kızılay’daki Güven Park’ta yaklaşık 1500 kişi toplandı. Ankara Barosu’na kayıtlı bir grup avukat ise, cübbeleri üzerlerinde ellerinde ekmeklerle Güven Parka geldi ve eylemcilere destek verdi. Burada toplanan eylemciler, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve polis aleyhine çeşitli sloganlar attılar ve dövizler taşıdılar. Anma eylemine katılan bir gurup ise, kavşaktan geçmekte olan Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait kanalizasyon aracına tekmeler savurdu. Sürücü ise hızla olay yerinden uzaklaştı. Güven Park yakınlarında üniformalı polis ekipleri bulunmazken, TOMA’lar ise Atatürk Bulvarı üzerinde hazır bekletiliyordu. Polis Ankara Kızılay’daki Güven Park’ta toplanana kalabalığa polis müdahale ediyor.

12 Mart 2014
Haberin kaynağı için tıklayınız; birgun.net