Birgün: Davutoğlu, Gezi’yi unutmak istiyor

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu “(Gezi olayları, 17 Aralık operasyonu) 10 yıl sonra, 30 yıl sonra 2013 deyince bunlar mı hatırlanacak? 30-40-50 yıl sonra Gezi olayları, 17 Aralık falan hatırlanmayacak” dedi.

davutoglu-sacmaliyor-1

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği(MÜSİAD)’nin düzenlediği “Uluslararsı Gelişmeler Işığında Türkiye 2014″ konulu toplantıya katıldı. Sütlüce’de bulunan MÜSİAD Genel merkezinde yapılan toplantıda konuşan Davutoğlu, 2013 yılını ve gündeme ilişkin olayları değerlendirdi.

Gelecekte 2013 yılını kötümser bir bakış açısı ile değerlendireceklerin Gezi olayları ve 17 Aralık operasyonlardan bahsedeceğini belirten Davutoğlu şöyle konuştu:
“Bazıları şu anda 2013 değerlendirmesi yaptıklarında kriz görmek istiyorlarsa, bardağın boş tarafını görmek istiyorlarsa, biraz pesimist bir havayı topluma sirayet ettirmek istiyorlarsa Gezi olaylarından ve 17 Aralık operasyonlarından bahsederler, bugün bahsederler ama. 10 yıl sonra, 30 yıl sonra bunlar mı hatırlanacak açaba 2013 deyince? Ben şundan eminim istikametimiz değişmez, özgüvenimiz sarsılmaz yolumuza ilk çıktığımız andaki ilkelerimiz yine yolumuzu yenileyerek aydınlatmaya devam ederse 30-40-50 yıl sonra Gezi olayları, 17 Aralık falan hatırlanmayacak”

Ne Olmuştu?
Gezi Parkı’nda ki ağaçları keserek yerine Topçu Kışlası ve AVM yapmak isteyen AKP zihniyetine karşı halk gezi parkında çadırlar kurmuştu. Yaşanan polis şiddetinin artması üzerine ülke genelinde büyük bir direniş yaşanmıştı.

17 Aralık tarihinde başlayan yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ise AKP iktidarının ve işadamlarının projelerde nasıl yolsuzluk yaptığını ortaya sermişti.

26 Ocak 2014
Haberin kaynağı için tıklayınız; birgun.net