habersoL: Gezi direnişini konu alan ‘Artık Yeter’ filmi yayında!

artik-yeter

Daha önce siber-aktivizmi ve Redhack’i konu alan “Red!” ve “Lenin – Sosyalizmin Kızıl Şafağı” filmlerini yapan Bağımsız Sinema Merkezi (BSM), ilk gösterimi 19 Temmuz’da gerçekleştirilen ve sürekli güncellenmesi planlanan “Artık Yeter” filmini yayınladı.

Bağımsız Sinema Merkezi (BSM), “Artık Yeter” filmini internet sitesinden yayınladı. Belgesel türünde hazırlanan film Gezi Parkı nöbeti ile başlayan Haziran Direnişi’ni merkezine alıyor. BSM’nin yaptığı açıklamada, “Başta direnişin sürükleyici gücünü oluşturan genç eylemcilerin olmak üzere siyasetçiler, akademisyenler, hukukçu ve sağlıkçıların görüşleriyle zenginleşen ‘Artık Yeter’ filmi, direnişin ruhunu filmin her karesinde hissettirmeye de özen gösteriyor” ifadeleri yer alıyor.

İzleyicilerin yorumlarını, filmi tekrar düzenlenebilmesi için internet sitesindeki yorum bölümünden ya da bagimsizsinemamerkezi@gmail.com adresinden iletebileceği ifade edilen açıklamada, gösterim gerçekleştirmek isteyenlerin de iletişim bilgilerinden BSM’ye ulaşabileceği belirtiliyor.

Filme eklenecek başlıklardan ikisi de kesinleşmiş durumda: Maltepe Gülsuyu’nda uyuşturucu çeteleri tarafından katledilen genç devrimci Hasan Ferit Gedik ve İstanbul’da Anadolu yakasından başlayan ve Boğaziçi köprüsünün geçildiği yürüyüşten daha fazla görüntü.

BSM tarafından filmin izlendiği sayfalarda, “İzleyeceğiniz film izleyicilerden gelen yorum, öneri ve eleştiriler doğrultusunda sürekli olarak güncelleneceğinden ve bazı kişilerin filmlerimizin içeriklerinde değişiklik yaparak siyasi manipülasyon yapma çabalarından ötürü indirilerek bagimsizsinema.org adresi dışında bir sitede yayınlanmamalıdır. Film bu adreste süresiz olarak herkes için izlemeye açık olacaktır” uyarısı yapıldı.

Filmin izlenebileceği bağlantılar:

http://www.bagimsizsinema.org/artik-yeter/
http://www.bagimsizsinema.org/gallery/artik-yeter/ (HD)

5 Aralık 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; haber.sol.org.tr