Sendika.org: Antakya halkı Gezi tutsaklarıyla dayanışmaya çağırıyor

Antakya’da 22 Temmuz günü evlere ve Sevgi Direniş Parkı’na düzenlenen operasyonlarda tutuklanan 14 direnişçi 19 Kasım Salı günü Adana Adliyesi’nde mahkemeye çıkıyor. Hatay Gezi Tutsaklarıyla Dayanışma Platformu mahkemeye çağırıyor.

flüt

Hatay Gezi Tutsaklarıyla Dayanışma Platformu tarafından, tutuklu 14 Antakya Gezi direnişçisi için 15 Kasım Cuma günü saat 19.30’da As düğün salonunda dayanışma gecesi düzenlendi. Katılımın yoğun olduğu gecede Halkevi Müzik Grubu, Kaldırım Müzik topluluğu ve Ehliddar Kültür Merkezi Tiyatro Topluluğu sahne aldı. Sahneden sık sık, tutuklu 14 direnişçisinin ilk mahkemesinin görüleceği 19 Kasım Salı günü Adana Adliyesi önünde olma çağrısı yapıldı.

Antakya’da 22 Temmuz günü sabaha karşı evlere ve Sevgi Direniş Parkı’na yapılan baskınlarda 29 kişi gözaltına alınmış bunlardan 15’i serbest bırakılırken, 14’ü Adana’da çıkarıldıkları özel yetkili mahkeme tarafından tutuklanmıştı.

Aynı zamanda Sevgi Direniş Parkı’na yapılan baskında çadırlar sökülerek belediye ekipleri tarafından el konulmuş, direnişte yitirilenler anısına dikilen çınarların bir kısmı yerinden sökülmüş, Abdullah Cömert müzesi dağıtılmıştı.

Polis, Cömert’e ait kıyafetlere, diğer aksesuarlara ve Cömert için açık tutulan anı defterine de el koymuştu.

Hatay Gezi Tutsaklarıyla Dayanışma Platformu mahkemeye çağırıyor!

Yaklaşık 3.5 aydır Adana Kürkçüler F tipi hapishanesinde tutuklu bulunan 14 kişinin ilk mahkemesi 19 Kasım Salı günü Adana Adliyesi’nde görülecek.

Hatay Gezi Tutsaklarıyla Dayanışma Platformu ise üç buçuk aydır, “basın açıklamasına katılmak, yasal derneklere ait flamaları tutmak ve güvenlik güçlerine taş atmak” gibi gerekçelerle, hukuksuz bir şekilde tutuklu bulunan Antakya Gezi direnişçileri için herkesi 19 Kasım’da Adana’ya çağırıyor.

Platform, aynı zamanda, toplu bir şekilde duruşmaya katılmak üzere, 19 Kasım sabah saat 05.30 da Antakya Uğur Mumcu meydanından otobüs kaldıracak.

18 Kasım 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; sendika.org/