Radikal: Anonymous’tan Gezi Parkı eylemcilerine destek!

Ünlü hacktivist grup “Anonymous”, Twitter hesaplarından Gezi Parkı’ndaki olaylarla ilgili paylaşımlarda bulunarak, eylemcilerin yanında olduklarını belirtti.

Anonymous

Polis’in Gezi Parkı’ndaki eylemcilere orantısız güç kullanması, Türkiye’nin yanı sıra dünyada da büyük yankı uyandırmaya devam ediyor. Ünlü hacker grubu Anonymous da Twitter hesaplarından aktif olarak Gezi Parkı hashtag’li paylaşımlarda bulunarak, protestocuların yanlarında olduklarını ifade ediyor.

Kendilerini “Hacktivist” olarak tanımlayan “Anonymous” üyeleri, Twitter paylaşımlarında biber gazından korunma yöntemlerini anlatan içerikler paylaşarak, eylemcilere orantısız güce direnme çağrısında bulundu. Taksim meydanında olanların son durumla ilgili fotoğraf ve bilgileri de kendileri ile ilgili paylaşmalarını isteyen grup ayrıca, Taksim’deki olayları canlı yayınlayan internet bağlantılarını da takipçileriyle paylaşma yoluna gitti.

Anonymous, “Türkiye’de polis şiddeti” hashtag’iyle attığı tweet’lerde, güvenlik güçlerinin sivillere ve turistlere saldırılarda bulunduklarının da altını çizdi. Kendilerine gönderilen görsel ve bilgileri de hesaplarında yayınlayan Anonymous, İstanbul’daki polisler, sizi göz yaşartıcı gaz festivaline davet ediyor” diyerek, bir nevi dünya çapındaki aktivistlere de Gezi Parkı’ndaki eylemcilere destek çağrısında bulundu.

31 Mayıs 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; radikal.com.tr